Reklama:

Češi preferují v úvodu prázdnin pět destinací. Expertka přes dovolené upřesnila, že převládá zájem o exkluzivní služby

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2024

Sezóna dovolených sportovní terminologií »vyběhla ze startovních bloků«. Redakci ŽivotvČesku.cz zajímalo, které destinace se v úvodu prázdnin řadí mezi nejvyhledávanější u českých dovolenkářů. V kontextu toho oslovila expertku přes dovolené ze společnosti Čedok Kateřinu Pavlíkovou. Z jejích slov vyplynulo, že letos Češi preferují Turecko, Řecko, Bulharsko, Španělsko a Itálii.

Reklama:

"Turisté preferují letecké zájezdy s all inclusive balíčky, kvalitní čtyř a pětihvězdičkové hotely a výlety s česky hovořícími průvodci," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Pavlíková s tím, že roste zájem o »luxusní a adults only hotely«, zajímavé zážitky a dosud méně objevené destinace. "Což svědčí o touze po unikátních a autentických zážitcích," zdůraznila dále pro ŽivotvČesku.cz expertka přes dovolené.

Pokud jde o konkrétní detaily, tak mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou patří i letos Turecko, Řecko, zejména ostrovy Kréta a Rhodos, a již zmíněné Bulharsko a Španělsko.

Reklama:

"Jak pevnina, tak i ostrovy. A Itálie. Zákazníci jednoznačně upřednostňují letecké zájezdy. Tyto destinace lákají turisty svou bohatou historií, krásnými plážemi a vysokou úrovní služeb. Návštěvníci často volí ubytování přímo u pláže, kde si mohou užívat moře a slunce přímo z pohodlí svého hotelu. Pro rodiny s dětmi jsou oblíbené hotely s dětskými kluby a českými animátory, kteří zajišťují zábavu a péči o děti během dovolené," doplnila dále pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes dovolené, co český turista nejčastěji volí při výběru své dovolené.

Turisté také častěji absolvují výlety na místě s česky hovořícími průvodci, což jim umožňuje lépe poznat místní kulturu a zajímavosti bez jazykových bariér.

"Kromě toho je stále více poptávané vybírání konkrétních sedadel v letadle a catering na palubě, což přispívá k celkovému komfortu cestování," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Kateřina Pavlíková s tím, že u Čechů mimo jiné také převládá zájem o exkluzivní služby.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: