Češi se stanou otroky na sociálních sítích: Lidé prostě zmizí, varuje Jiří Ovčáček

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček
Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2021

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček (41) ke sdělování svých názorů často používá sociální sítě. Zásadně odmítá pokusy zavádět na sociálních sítích regulaci a kontrolu některých jedinců. "Ústavní práva jsou pošlapávána, neexistuje žádná možnost obrany," uvedl Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že tak začíná cesta do otroctví.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana (76) situaci na sociálních sítích sleduje dlouhodobě, vždyť internet je jedním z Ovčáčkových pracovních nástrojů. Pravá ruka hlavy státu se domnívá, že moc nadnárodních korporací roste a dochází k likvidaci některých uživatelů.

Ovčáčkovi vadí, že byl například na Twitteru zablokován účet Donalda Trumpa (74), který podle správců sítě podněcoval k násilnostem. Podle mluvčího prezidenta je regulace některých osob a názorů cestou do otroctví.

"Svoboda slova je drasticky omezována. Nadnárodní korporace bez jakéhokoliv zákonného podkladu likvidují nejen profily desítek tisíc lidí na sociálních sítích, ale jsou rušeny celé platformy, na kterých doposud lidé svobodně diskutovali. Lidé prostě mizí z digitálního prostoru. Ústavní práva jsou pošlapávána, neexistuje žádná možnost obrany. Nadnárodní korporace svévolně rozhodují, kdo se může vyjadřovat a kdo ne," uvedl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz.

Ovčáček se obává, že z lidí se v budoucnu mohou stát otroci, kteří budou moci maximálně nakupovat výrobky nadnárodních korporací, ale přestane existovat svoboda slova.

"Každé vybočení bude trestáno. Od digitálního vymazání po vyhazovy z práce. Nadnárodní korporace se budou opírat o novou věrchušku (v ruském, resp. sovětském prostředí - elita, politická špička - pozn. red.). O média, neziskovky a úzkou skupinu městských liberálů. To bude pilíř nového otrokářského režimu," sdělil pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled Jiří Ovčáček.

Podle hradního mluvčího už není situace dobrá ani v České republice. "Už podruhé byl omezen účet pana kardinála Duky. Nadějné je, že lidé na napříč politickým spektrem proti hrozbě novodobé cenzury protestují," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček.

Twitterový účet konzervativního kardinála Dominika Duky (77) byl omezen už v říjnu 2020. Tehdy správci sítě hlásili, že k tomu došlo, protože byla zaznamenána neobvyklá aktivita. Už v říjnu Dukovi přátelé uvedli, že omezení účtu vnímají jako útok na svobodu slova. "Bůh je mrtev a svoboda slova taktéž. Konečná, vystupovat," reagoval tehdy například režisér Jiří Strach (47), který je Dukovým přítelem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.