Týraných dětí je teď v Česku víc, přibývá i pokusů o sebevraždy, uvedla Linka bezpečí

Linka bezpečí teď má plné ruce práce
Linka bezpečí teď má plné ruce práce
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2020

V Česku se objevil nový problém ve spojitosti s koronavirem. Kvůli karanténě narůstá počet případů týrání dětí i jejich pokusy o sebevraždy. Vyplývá to z aktuálních dat Linky bezpečí, jejíž zaměstnanci mají v posledních týdnech plné ruce práce.

Dětem se kvůli koronaviru přitížilo, tvrdí Linka bezpečí, které extrémně vzrostl počet řešených případů. Děti přitom nevolají jenom kvůli svým psychickým potížím, ale i proto, že je rodiče či sourozenci týrají nebo zneužívají.

„Psychické potíže dětí jsou poslední dva tři roky nejčastěji řešeným tématem na Lince bezpečí, ale nyní jsme zaznamenali velký nárůst. V únoru bylo takových kontaktů 621, v březnu 859. Jde o sebevražedné tendence a sebepoškozování," uvedla pro web Novinky.cz Kateřina Lišková z Linky bezpečí.

Roste i týrání dětí

Jenomže to není všechno. Narůstá i počet případů, kdy děti týrají jejich rodiče nebo jiní členové domácnosti. I s tím se musí Linka bezpečí potýkat.

„Při srovnávání jsme zaznamenali, že se bohužel zvýšily případy dětí týraných a zneužívaných. Je prostě znát, že se nyní děti nemají dobře. A rodiče jsou z mnoha důvodů, často ekonomických, pod velkým tlakem a konflikty eskalují,“ dodala Lišková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.