Reklama:

Češi už kupují zájezdy na zimu. Vedou ty za teplem. Mluvčí CK řekla, kolik stojí průměrná dovolená v chladných měsících

Dovolená - Ilustrační obrázek
Dovolená – Ilustrační obrázek
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Zima už pomalu, ale jistě klepe na dveře, teploty klesají, na vrcholcích hor už se první sníh objevil a je otázkou času, než bude i v nížinách. Teplomilní Češi proto už nyní aktivně vyhledávají, kam by mohli přes zimu utéct. Dříve oblíbené zájezdy na sjezdovky ve velké míře nahradily ty do exotiky a lidé si i vánoční svátky hodlají užít mimo domovinu. "Zájezdy na zimu už se prodávají, ale letos určitě víc vedou ty za teplem, než lyžařské. Na prvním místě je Egypt, který vede každoročně," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Reklama:

S přicházející zimou a klesajícími teplotami Čechy stále více láká možnost v chladných měsících opustit vlast a odpočinout si v zahraničí. Zatímco v loňském roce lidé prožívali první zimu sevřenou pandemií a do cestování se příliš pouštět nechtěli, letos už takové obavy nemají a zájezdy směle rezervují. V tuto chvíli jsou vyhledávanější zájezdy do exotiky, než ty na zasněžené hory.

"Zájezdy na zimu už se prodávají, ale letos určitě víc vedou ty za teplem, než lyžařské. O lyžařské je zájem také, ale suverénně dominují ty za teplem. Češi se prostě chtějí ohřát a myslím si, že lyžařské zájezdy nechávají spíš na poslední chvíli, protože to není zas tak komplikované. Většinou se podívají na internet, zarezervují penzion a dojedou si do Rakouska či Itálie autem. Teď se trochu zhoršuje koronavirová situace, tak si myslím, že budou ještě víc vyčkávat a že boom lyžařských zájezdů teprve přijde," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Reklama:

Zima v exotice láká mnoho lidí, především pak ty, pro které je cestování jednodušší díky očkování. Zcela nejvyhledávanější zimní destinací je Egypt, který je oblíbený celoročně a je cenově dostupný. Jedna z dříve oblíbených destinací se navíc nyní po dlouhé době otevře turistům, zájem o ni tedy určitě také poroste.

"Do exotiky jsme prodali už vyšší stovky zájezdů a zájem o ně určitě ještě poroste. Samozřejmě to není tak skvělé jako v rekordním roce 2019, ale určitě je to lepší než vloni. Je vidět, že Češi se o hodně méně bojí cestovat a většina z nich už je taky očkovaná. Na prvním místě je Egypt, který vede každoročně. Na druhém místě jsou Spojené arabské emiráty a na třetím místě je Dominikána, tam evidujeme velký nárůst. Pak jsou to tradičně Maledivy, Zanzibar a Mauricius. Teď se otevírá Srí Lanka, která byla každoročně hodně oblíbená, takže tam očekáváme velký nárůst," upřesnila Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz, jaké zájezdy Češi nejvíce vyhledávají.

I na Štědrý den bude chtít mnoho Čechů odjet, zájezdy už jsou nyní rezervované a preference jsou jasné. "Na zimu, hlavně Vánoce a Silvestra, se chtějí lidé rozšoupnout. Za zájezdy dávají hodně peněz, průměrný zájezd na svátky stojí na osobu 23 tisíc. Rakousko a Egypt jsou levnější, Maledivy jsou dražší. Na Vánoce Češi většinou volí osmidenní letecký zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive," dodala mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: