Češi už vyhlíží letní dovolenou. Nejoblíbenějším destinacím kraluje klasická trojice. All inclusive už je standard, říká expertka

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2024

V loňském roce rostoucí spotřebitelské ceny vzaly některým Čechům chuť cestovat do ciziny. Letos to je ale jinak, a to zejména z důvodu, že se inflace stabilizovala na velmi příznivých hodnotách. Cestovní kanceláře si tento trend pochvalují a Češi nakupují. Redakci ŽivotvČesku.cz zajímalo, které destinace se dostaly do popředí zájmu. Odpověď poskytla mluvčí Jiřina Ekrt Jirušková z cestovní agentury Invia. Uvedla, že i letos kraluje klasická trojice.

Sluníčko, teplo a koupání jsou pro mnoho Čechů jasným lákadlem na ideálně strávenou letní dovolenou. Čím dál větším trendem – standardem však je, že řada dovolenkářů se na svých cestách nechce starat o stravování. Proto v ideálním případě volí takové nabídky na dovolenou, kde je vše už zajištěno.

"Češi dlouhodobě vyráží na řecké ostrovy, kam se rádi vracejí, ale postupně zjistili, že za cenu, za kterou v Řecku mají příkladem tříhvězdičkový hotel s polopenzí, tak za stejnou sumu mohou mít v Egyptě či Turecku čtyřhvězdičkové nebo pětihvězdičkové ubytování s »all inclusive«," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí.

"Je trendem, že čeští turisté chtějí čím dál větší luxus nebo komfort na své dovolené, chtějí mít opravdu krásný hotel a zároveň se nechtějí starat o nic, pokud se týká nějakého stravovacího programu včetně nápojů. To znamená, že preferují zmíněné »all inclusive« nebo »ultra all inclusive«," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková z cestovní agentury Invia s tím, že nejlevněji ze zmíněných destinací vychází v poměru »cena-výkon« nejlépe Egypt, dále Turecko a následně Řecko.

Pokud jde o konec jara, tak stále platí, že seznam exotických míst, kam se dá vyrazit, se v posledních letech čím dál více rozšiřuje. Zajímavý je podle mluvčí Jiřiny Ekrt Jiruškové Omán, ale i třeba Madagaskar. Silný a dlouhodobý zájem je o Dubaj, kam se z Prahy klienti dostanou za pouhých šest hodin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.