Češi v lockdownu, premiérova manželka v Dubaji. První slova Moniky Babišové o výletě do exotické destinace

Manželka premiéra ČR Monika Babišová
Manželka premiéra ČR Monika Babišová
Foto: nextfoto.cz

Vláda doporučuje občanům České republiky, aby necestovali do zahraničí, pokud to není nutné. Novinář Jaroslav Kmenta (51) na sociálních sítích zveřejnil snímek, který má být z Dubaje. Je na něm Monika Babišová (46) s dcerou. "Nebudu to komentovat," uvedla premiérova manželka pro ŽivotvČesku.cz.

Krátké video uveřejnil v úterý večer novinář Jaroslav Kmenta. Na snímku je Monika Babišová s dcerou. Kmenta k snímku napsal, že je to obrázek z Dubaje. Je nutné ale upozornit, že snímek není datovaný.

Monice Babišové jsme se pokusili dovolat. Telefon vyzváněl tak, jak to bývá u mezinárodních hovorů. Manželka premiéra ho i zvedla. "Nebudu to komentovat," uvedla krátce pro ŽivotvČesku.cz ke snímku, který novinář uveřejnil.

Vláda sice apeluje na občany, aby do zahraničí nejezdili, pokud k tomu nemají pádný důvod. Cesty do zahraničí ale nikdo nezakázal. Pokud dodržíte všechny podmínky včetně PCR testů, tak se můžete podívat i do Dubaje.

V České republice jsou více než měsíc uzavřené restaurace i kavárny. A stále platí opatření vycházející z pátého stupně protiepidemického systému PES. Česká republika patří ke státům, které jsou nejvíce zasažené epidemií koronaviru a špatně se s ní vyrovnávají. Navíc smutnou statistikou je, že koronavirus si na našem území připsal už více než 16.000 obětí. A každý další den lidé v souvislosti se zákeřným onemocněním umírají.

Monika Babišová s dcerou si udělaly výlet do destinace, kde je teplo, méně nakažených a restaurace jsou zde otevřené. Není se ale ani čemu moc divit. Být 24 hodin denně v domácí izolaci, nesmět si vyrazit nakoupit oblíbené oblečení, což je pro ženy důležité, snad každého nutí k úprku ze země, která nedokáže efektivně bojovat s virem. Navíc v době, kdy se očekává čtvrtá vlna v podobě mutace viru.

O komentář k výletu redakce ŽivotvČesku.cz požádala také premiéra. Andrej Babiš ale zatím nereagoval.

Dny Jana Blatného (52) v pozici ministra zdravotnictví se krátí, premiér Andrej Babiš (66)...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.