Česká atletika se zahalila smutkem. Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem

Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem
Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2020

V životě se odehrávají tragédie, se kterými se musíme smířit, i když jsou bolestivé a mnohdy nespravedlivé. Smutná zpráva zasáhla českou atletiku i celou republiku. Zemřel totiž mladý a talentovaný běžec Ondřej Hodboď (†19), který minulý čtvrtek 24. září spáchal sebevraždu.

Škoda každého lidského života. Ondřej Hodboď byl výjimečně talentovaný atlet, který měl všechno teprve před sebou. V roce 2018 se účastnil mistrovství Evropy dorostenců v disciplíně dvoukilometrové trasy překážek a podařilo se mu získat čtvrté místo. Zaměřoval se především na střední trasy a jeho velkým vzorem byl starší bratr Lukáš (24), úspěšný atlet a specialista na 800 metrové běžecké trasy. Oba spolu měli nesmírně blízký vztah a vzájemně se podporovali.

Mladší Ondřej se však rozhodl náhle ukončit život skokem z okna a 24. září 2020 se tak zapsalo jako černý den české atletiky. Obrovskou bolest prožívá i rodina a blízcí a je těžké popsat, jaké chvíle musí prožívat. Co vedlo mladého sportovce k tomu, že si vzal život, se už asi nikdo nedozví a ani ho to nevrátí zpět.

Na posledním rozloučení v nymburském krematoriu zazněla dojemná skladba italského nevidomého pěvce Andrea Bocelliho a Sarah Brigtman Time To Say Goodbye (v překladu Je čas říci sbohem), která se nesla sálem. Bílé květiny obklopily bílou rakev, která má podle některých zvyklostí symbolizovat mladý život, nevinnost a čistotu. Kolem ní se sešla rodina a nejbližší přátele. "S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život vynikající běžec a skvělý kamarád, atlet Ondra Hodboď. Ondro, zůstává tu po tobě obrovské prázdno..." oznámil na svém webu sportovní klub Nymburk.

Příběh šestnáctileté slovenské atletické naděje se dál komplikuje. Annamária Horváthová mě...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu