Česká atletika se zahalila smutkem. Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem

Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem
Lidé se naposledy rozloučili s Ondřejem Hodboďem
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2020

V životě se odehrávají tragédie, se kterými se musíme smířit, i když jsou bolestivé a mnohdy nespravedlivé. Smutná zpráva zasáhla českou atletiku i celou republiku. Zemřel totiž mladý a talentovaný běžec Ondřej Hodboď (†19), který minulý čtvrtek 24. září spáchal sebevraždu.

Škoda každého lidského života. Ondřej Hodboď byl výjimečně talentovaný atlet, který měl všechno teprve před sebou. V roce 2018 se účastnil mistrovství Evropy dorostenců v disciplíně dvoukilometrové trasy překážek a podařilo se mu získat čtvrté místo. Zaměřoval se především na střední trasy a jeho velkým vzorem byl starší bratr Lukáš (24), úspěšný atlet a specialista na 800 metrové běžecké trasy. Oba spolu měli nesmírně blízký vztah a vzájemně se podporovali.

Mladší Ondřej se však rozhodl náhle ukončit život skokem z okna a 24. září 2020 se tak zapsalo jako černý den české atletiky. Obrovskou bolest prožívá i rodina a blízcí a je těžké popsat, jaké chvíle musí prožívat. Co vedlo mladého sportovce k tomu, že si vzal život, se už asi nikdo nedozví a ani ho to nevrátí zpět.

Na posledním rozloučení v nymburském krematoriu zazněla dojemná skladba italského nevidomého pěvce Andrea Bocelliho a Sarah Brigtman Time To Say Goodbye (v překladu Je čas říci sbohem), která se nesla sálem. Bílé květiny obklopily bílou rakev, která má podle některých zvyklostí symbolizovat mladý život, nevinnost a čistotu. Kolem ní se sešla rodina a nejbližší přátele. "S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život vynikající běžec a skvělý kamarád, atlet Ondra Hodboď. Ondro, zůstává tu po tobě obrovské prázdno..." oznámil na svém webu sportovní klub Nymburk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.