České školy se musejí připravit na druhou vlnu. Jaká by byla pravidla po návratu epidemie?

Škola /Ilustrační foto/
Škola /Ilustrační foto/
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2020

Během letních prázdnin se mají české školy připravovat na potenciální druhou vlnu koronavirové epidemie. V případě rozšíření lokální nákazy by ministerstvo opět nařídilo uzavření zasažených škol. K plošnému zavírání by už ale nedocházelo.

Řada škol měla v uplynulých dvou měsících problémy s technikou. Ministerstvo školství s nimi nedostatky už řeší a zařídí jejich dovybavení počítačemi a další elektronikou. Plošně už by se sice při druhé vlně koronavirové epidemie vzdělávací zařízení neuzavírala, ale v případě lokálního ohniska nákazy ano.

"Z toho, co teď získaly školy za zkušenost, tak je rozumné se připravovat na to, jak bychom to řešili, kdyby to nastalo v příštím roce," domnívá hlavní hygienička Jarmila Rážová.

"Pokud jsme si z této situace za poslední dva měsíce něco vzali, tak, že některé školy a rodiny mají problém s online vzděláváním. Pokud by po září nastalo, že bude lokálně škola uzavřená, poběží tam výuka stejně, jako jsme znali teď ty dva měsíce," uvedlo ministerstvo školství.

V pondělí se otevírají základní školy v omezeném režimu, docházka bude dobrovolná a žáci budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.