Českem přejde studená fronta. Meteoroložka upřesnila teploty

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2023

"Před přechodem studené fronty bude do Česka proudit teplý vzduch od jihu a odpolední teploty budou vysoko – mezi 24 až 29 °C, v Polabí a v Poohří naměříme až 30 °C. Teplotní rekord pro dnešní den je z pražského Klementina na 29,9 °C z roku 1947. Později odpoledne k nám ale dorazí od západu studená fronta – déšť, přeháňky a místy bouřky. Ty budou ojediněle i silné – doprovázené přívalovým deštěm a nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že během dne začne zesilovat vítr na čerstvý jihovýchodní s nárazy o rychlosti 55 km/h.

"Během pracovního týdne se k nám ale letní počasí ještě vrátí v plné síle," upřesnila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a následně do detailu popsala, jaké budou nadcházející dny.  

V úterý bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Postupně ubývání oblačnosti. Ranní teploty 18 až 14 °C. Odpolední teploty 20 až 25 °C.

Ve středu je možné se připravit na polojasno, ojediněle přeháňky. Během dne až skoro jasno. Ranní teploty 13 až 8 °C. Odpolední teploty 21 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C.

V pátek lze očekávat polojasno nebo skoro jasno, od západu přibývání oblačnosti, místy déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C.

V neděli si počasí nachystá oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.