Česko bude bičovat déšť, o víkendu přijde zvrat. Meteoroložka prozradila, kde může i sněžit

Počasí – ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Ani s prvním květnovým týdnem nás aprílové počasí neopustí. Víkend se nese ve znamení deště a jiná nebude ani většina příštího týdne. Podle meteoroložky se oteplení a slunečnějšího počasí můžeme dočkat až během soboty a neděle, do té doby se dá v horských oblastech očekávat i sníh. "Víkend už by měl být převážně slunečný, nejvyšší odpolední teploty budou ještě v sobotu mezi 12 až 16 stupni, ale v neděli bychom se měli dostat na dvacítku," řekla pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí Dagmar Honsová.

Květen nezačal zrovna jarním počasím, na většině území prší a v platnosti je podle Českého hydrometeorologického ústavu i výstraha před silným větrem, deštěm a na některých místech i před povodněmi. Přeháňky neustanou ani v následujících dnech, slunečné počasí a vyšší teploty přinese až víkend.

"V první polovině týdne nás budou provázet četné přízemní mrazíky, v ranních minimech se budou teploty pohybovat mezi 6 až 2 stupni Celsia, při snížené oblačnosti na nule. Mrazíky nejsou dobrou zprávou pro zemědělce, kteří už zaseli. Odpolední teploty také nebudou nic moc, v pondělí se k nám bude stále dostávat studený vzduch od severu, v maximech bude tedy 9 až 13 stupňů Celsia. V horských oblastech očekáváme sněhové přeháňky, v nížinách oblačno až polojasno, ojediněle s dešťovými přeháňkami," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Většinu týdne bude provázet déšť, podmínky pro pobyt venku tak nebudou příznivé a deštník by měl být při ruce. "V úterý odpoledne začne od západu docházet k přibývání oblačnosti. Den by měl být příjemný s teplotami 13 až 17 stupňů Celsia, ale od středy je potřeba brát deštník všude s sebou. Bude velká oblačnost, zataženo s deštěm a přeháňkami, teploty se budou pohybovat v maximech mezi 11 až 15 stupni Celsia. Takhle by to mělo být do pátku," popsala počasí v následujícím týdnu pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Zpěvačka Monika Absolonová (44) oznámila rozchod se svým snoubencem a otcem jejich dětí - bývalým hokejistou Tomášem Hornou (40). Snoubencům láska krachla po 7 letech. Sama zpěvačka uvedla, že důvodů bylo více. "Ta sedmička hraje ve vztazích nějakou roli," řekl pro ŽivotvČesku.cz psychiatr Jan Cimický (73) a nastínil, co nejčastěji bývá po tak dlouhé době důvodem rozchodu.

Pracovní dny budou deštivé, o víkendu by se ale počasí mělo konečně zlomit a zatímco ještě v sobotu budou teploty nižší, v neděli už by mohla rtuť teploměrů vystoupat na vytoužených 20 stupňů.

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít trič...

"Víkend už by měl být převážně slunečný, nejvyšší odpolední teploty budou ještě v sobotu mezi 12 až 16 stupni, ale v neděli bychom se měli dostat na dvacítku. Začneme týden sice přízemními mrazíky, ale skončíme hezky. V porovnání s dlouhodobým normálem bude ale týden teplotně podprůměrný," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.