Česko čeká teplotní jízda jako na horské dráze. Rtuť teploměru ukáže až 16 °C

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2023

Po sobotním výrazném ochlazení, kdy se na většině území ochladilo o 10 °C, místy až o 15 °C, bylo nedělní ráno na celém území mrazivé. "Nejnižší teploty jsme naměřili na horách - Rokytská slať -18 °C, ale chladno bylo i v nižších polohách - v Karlových Varech -8,5 °C. Hned počátek nového týdne přinese výrazný nárůst teplot vzduchu, ve středu se ale opět citelně ochladí, aby konec týdne přines výrazný nárůst teplot vzduchu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Během pondělí bude opět zesilovat vítr, a to zejména na severu území – nárazy jihozápadního větru budou dosahovat rychlosti 70 km/h, na horách až kolem 90 km/h. Větrno bude i během noci z pondělí na úterý a dále během dne – vítr bude slábnout až během úterního odpoledne.

V pondělí lze očekávat oblačno až zataženo, občas déšť, na vrcholcích hor zpočátku dne i sněžení. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C, v Polabí až 16 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, občas déšť, na vrcholcích hor později večer i sněžení. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 11 až 15 °C, od západu během dne ochlazování.

Ve středu si počasí nachystá oblačno, občas déšť, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, občas déšť, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

V pátek lze očekávat oblačno až polojasno. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

"První den víkendu - tedy v sobotu - bude oblačno až polojasno. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Následně v neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 10 až 14 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že na horách nyní leží nejvíce sněhu za celou zimu. Díky této výšce bude sníh odtávat jen pozvolna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.