Česko čeká tropický víkend, v neděli ale udeří bouřky, oznámila meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2021

Už od čtvrtka začnou denní teploty stoupat. Od soboty bude do Česka pronikat teplý vzduch od jihu, díky kterému se oba víkendové dny teplota přehoupne přes 30 stupňů Celsia. "V neděli do Česka postoupí vlnící se studená fronta, která přinese bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová (40).

Poměrně studená rána, která Česko trápila během týdne, vystřídá tropický víkend. Jak v sobotu tak v neděli se teplota dostane nad 30 stupňů Celsia.

"Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti se můžou objevit ojedinělé dešťové přeháňky. Ve čtvrtek a v pátek je můžeme čekat zejména v horských oblastech. V sobotu může pršet za západě republiky, ale až ve večerních a nočních hodinách," řekla expertka na předpověď počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek bude 22 až 26 stupňů Celsia, v pátek naměříme 23 až 27 stupňů Celsia. Česká republika se pořádně ohřeje o víkendu.

"V sobotu bude do Česka pronikat teplý vzduch od jihu a bude 27 až 31 stupňů Celsia. V neděli do Česka postoupí vlnící se studená fronta, která přinese bouřky, teploty vystoupí ale znovu až na 31 stupňů Celsia," vysvětlila Dagmar Honsová s tím, že horké dny budou lákat k vodě i na výlety.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.