Česko ji zná jako holčičku z reklamy s prasátkem se zahnutými zuby. Sandra Flemrová je dnes vystudovanou zubní techničkou

Sandra Flemrová
Sandra Flemrová
Foto: Se svolením společnosti Kofola
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2022

Před 19 lety se na obrazovkách poprvé objevila dnes již legendární reklama na Kofolu. Roztomilá holčička, která vidí prasátko se zahnutými zuby, diváky naprosto okouzlila. Přestože v televizi ji lidé stále vidí jako malou dívenku, ve skutečnosti je dnes Sandra Flemrová (23) už dospělou ženou, která vystudovala Vyšší odbornou školu zdravotnickou a stala se diplomovanou zubní techničkou. Redakce ŽivotvČesku.cz získala její vyjádření ohledně »života po natočení reklamního spotu«.

Stejně jako k Vánocům patří ozdobený stromek a dárky, tak v Česku je jejich neodmyslitelnou součástí i reklama na Kofolu. Ta se na obrazovkách poprvé objevila v roce 2003 a mezi diváky se stala natolik populární, že od té doby nebyla nahrazena. "Když vydržíš až do večera nepapat, tak uvidíš zlaté prasátko," jsou slova, která zlidověla a dnes je zná už snad každý.

V současnosti Sandra Flemrová, které v době natáčení reklamního spotu byly čtyři roky, pracuje jako sestřička v zubní ambulanci v Plzni. Sama o sobě říká, že je hodně spontánní. "Často impulsivně něco udělám, pro něco se rozhodnu a pak to teprve zpětně promýšlím," uvedla v rámci rozhovoru pro oddělení komunikace společnosti Kofola, který redakce ŽivotvČesku.cz získala.

"Tak jsem se dostala i k nynější práci, která mě moc baví. Na škole jsme měli v posledním ročníku praxi a přišla paní učitelka s tím, že volala doktorka ze zubního, jestli nemá někoho, kdo by k ní chtěl pracovat jako sestřička. A protože jsem o něčem podobném začala zhruba dva týdny předtím uvažovat, hned jsem spontánně zvedla ruku. A teď už tam dělám přes rok," popsala Sandra Flemrová dále ohledně svého vzdělání a zaměstnání.

Prostřednictvím oblíbené reklamy na diváky rok co rok dýchne vánoční atmosféra. Sandra Flemrová a herec Josef Polášek (57) ztvárnili dceru a otce, kteří jdou do lesa uřezat stromek. Zatímco v reklamě ji při útěku před divokým prasetem nese tatínek v náruči, dnes už by mu stihla utéct po svých.

Po natočení úspěšné reklamy se Sandra Flemrová zúčastnila několika castingů na reklamní spoty, nakonec ale pro ni prioritou bylo vzdělání. "Když jsem pak byla o něco starší, říkala jsem si, že by mohlo být zajímavé to ještě zkusit v reklamě. A zjistit, zda mně to půjde a zda se v tom budu cítit komfortně, nebo naopak. Takže jsme pak s mamkou do mých osmi let na pár castinzích byly, asi na pěti nebo šesti. A pak jsme to obě vzdaly a soustředila jsem se čistě na školu," uvedla pohledná zubní sestra v rozhovoru, který redakce ŽivotvČesku.cz získala se svolením společnosti Kofola.

Přestože se věnovala profesi, která s médii či reklamou nesouvisí, dětský zážitek z natáčení byl silný. Proto si před pár lety, když dospívala, řekla, že by nebylo špatné něco takového zopakovat. A tak napsala do Kofoly mail. "Setkání se Sandrou bylo strašně milé. Tehdy se sice žádná spolupráce nerýsovala, ale jak se říká, vše má svůj čas," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jana Ptačinská Jirátová, komunikační manažerka Kofoly.

"Letos, když jsme přemýšleli, jak uvést na trh projekt Cirkulka, tedy systém vratných skleněných lahví, ve kterých nově prodáváme Kofolu, Vineu a Rajec, věděli jsme, že je ideální příležitost, jak naše společné cesty opět propojit," přiblížila zkušená manažerka pro ŽivotvČesku.cz.

"Z Kofoly se mi ozvali, zda bych měla o tenhle projekt zájem. Udělalo mi radost, že si na mě po letech vzpomněli. A jak je mým zvykem, hned jsem spontánně souhlasila. A pak opět jako vždycky jsem začala o celém projektu teprve více přemýšlet. Kdyby se mi nezdál, asi bych do toho nešla, ale tohle mě opravdu zaujalo. Stát se součástí projektu Cirkulka, který souvisí s udržitelností, s přírodou, jsem prostě chtěla. Vratné sklo mě prostě zaujalo, navíc se musím přiznat, že mám Kofolu i Vineu hodně ráda, tak nebylo co řešit," popsala Sandra Flemrová, co pro ni bylo rozhodující, když se rozhodovala, zda její rozhodnutí nebylo unáhlené.

V reklamě Sandra vystupuje s talentovaným studentem DAMU Davidem Petrželkou. "To byl super parťák, fajn kluk, dobře se mi s ním natáčelo, žádná křeč. Navíc má hodně nakažlivý úsměv, jak jsem poznala,“ dodala v rámci rozhovoru, který redakce ŽivotvČesku.cz získala, vystudovaná zubní technička.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.