Česko potřebuje vládu národní záchrany. Studená válka kabinetu Fialy a opozice je beznadějná, soudí bývalý hejtman Hašek

Michal Hašek
Michal Hašek
Foto: Se svolením Michala Haška
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2023

Komentář: Česko drtí negativní zprávy o vývoji hospodářství. V sousedním Německu dokonce naši zemi označili za nemocného muže Evropy. Na domácí politické scéně přitom zuří tvrdá slovní bitva mezi vládou a opozicí. Bývalý jihomoravský hejtman a někdejší parlamentní spíkr Michal Hašek pro ŽivotvČesku.cz označil tuto situaci za studenou válku. Řešení vidí v nových volbách a ustavení vlády národní záchrany.

Rozháraná politická situace trápí Česko už řadu let. V kombinaci s hospodářskými problémy jde o nebezpečný koktejl, protože může dál zemi srážet na kolena. Podle advokáta a někdejšího špičkového politika ČSSD Michala Haška je nutné rázné řešení, nové volby. 

"Koalice a opozice spolu vede v parlamentu studenou válku, bez valné naděje tento stav změnit bez nových voleb. Řešení? Nové volby co nejdříve, protože každý další měsíc znamená jen větší pohromu pro lidi i pro stát. Dohoda o vládě "národní záchrany", která se bude opírat o experty a přinese razantní hospodářskou, sociální, bezpečnostní i zahraniční politiku," řekl Michal Hašek pro ŽivotvČesku.cz. 

Výsledky vlády Petra Fialy považuje bývalý hejtman za tristní. "Milion obyvatel ČR žije pod hranicí chudoby, zhruba 660 tisíc obyvatel má na krku exekuce a asi dva miliony jsou jen těsně nad hranicí chudoby," vyjmenoval Michal Hašek.

Bývalý předseda poslaneckého klubu sociální demokracie se domnívá, že si neblahá situace žádá dohodu o tom, kam bude Česko kráčet. "Chce to celospolečenskou diskusi a dohodu o podobě budoucího nového Česka a potom její realizaci skutečnými profesionály, nikoliv povětšinou amatéry, jako je tomu nyní," uzavřel Michal Hašek svůj pohled na aktuální dění pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.