Česko sužuje vydatný déšť. Povodňová komise zasedne k řešení situace. Promluvil primátor Zdeněk Hřib

Primátor Zdeněk Hřib
Primátor Zdeněk Hřib
Foto: se souhlasem Zdeňka Hřiba
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2021

Česko zasáhl vydatný déšť a hladiny řek a toků začínají pozvolna stoupat. ČHMÚ vydalo výstrahu a vzhledem k aktuální situaci bylo svoláno na nedělní dopoledne jednání povodňové komise. Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (39) uvedl, že schůzka proběhne online a také, co bude předmětem řešení. "V plánu je zrekapitulovat aktuální situaci a další výhled na nejbližší dny podle aktuálních dat," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu týkající se nebezpečí povodní, protože v Česku vládnou deštivé dny s velkým množstvím srážek. "Půda je už hodně nasycená vodou, tak by se měly zvedat hladiny řek. Lokálně s rizikem povodní musíme počítat i nadále, denně bude pršet a denně mohou být vydatnější srážky," řekla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"Na Vltavě 1. stupeň nadále trvá. Povodňová komise se sejde v neděli v 10:00. Samozřejmě online," napsal Zdeněk Hřib na svém Twitteru, kde jednání avizoval. Kvůli nebezpečí plynoucího z povodní bude během nedělního dopoledne povodňová komise řešit vzniklou situaci a aktuální stav.

"V plánu je zrekapitulovat aktuální situaci a další výhled na nejbližší dny podle aktuálních dat. Zdrojem informací jsou zejména předpovědi od Českého hydrometeorologického ústavu a aktuální průtoky od povodí Vltavy," vyjádřil se primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib pro ŽivotvČesku.cz.

Povodňová komise již dojednala a závěry jsou dobrou zprávou, protože ČHMÚ ji ujistil, že situace ohledně hladin řek se postupně zlepšuje a zklidňuje. Během zítřejšího dne by mělo dojít ke zrušení aktuálně zavedených opatření, jak potvrdil člen České pirátské strany, primátor Prahy a lékař Zdeněk Hřib na svém Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.