Česko v tomto týdnu zažije pravou zimu. Meteoroložka prozradila, kdy se dočkáme sněhu i v nížinách

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

Letošní svátky a závěr roku 2020 si Češi budou pamatovat jako další z těch, kdy se nedočkali pravého zimního počasí. Ale jak se říká: Naděje umírá jako poslední. Zima ukáže pravou tvář už ve čtvrtek, kdy se pohled za okny i venkovní teploty rázem změní. "I nejvyšší odpolední teploty by měly být většinou pod bodem mrazu," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Zima začíná konečně připomínat poslední roční období. Přesto, že Vánoce proběhly spíše na blátě a konec roku nevypadal o moc jinak, leden se nese naopak v duchu tradičního zimního měsíce.

"Od severu k nám začne pronikat chladnější vzduch a to kolem nízké oblasti tlaku vzduchu, která vždycky přináší více oblačnosti i více srážek. Už úderem čtvrtečního dne by sněhové srážky měly být i v nížinách," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu pro ŽivotvČesku.cz.

"Aktuální výška sněhové pokrývky bude v nížinách i o víkendu, kdy k nám bude už plně proudit studený vzduch od severu a kde by na území Česka mělo sněžit. I nejvyšší odpolední teploty by měly být většinou pod bodem mrazu," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí, které bude konečně připomínat klasickou zimu a čeká nás už ve čtvrtek.

Na své si přijdou také milovníci především lyžování a běžkování, protože sněhu bude dostatek k tomu, aby oprášili sportovní vybavení.

"V horských oblastech budou rozhodně podmínky pro zimní sporty - tam to bude skvělé pro běžky a od nějakých 400 metrů nad mořem si myslím, že toho napadne tolik, že to bude na ty běžky také. Zima se ukáže ve svém pravém slova smyslu," informovala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová o pozitivní zprávě pro ty, kteří tak moc toužili po sněhové nadílce a opravdové zimě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.