Česko zasáhne déšť a teploty spadnou opět pod nulu. Jaro se konat nebude, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2021

Poslední dubnový víkend potěšil příjemnými teplotami, ale nový pracovní týden bude ve znamení opětovného ochlazení, kdy dojde až na pokles teplot pod bod mrazu. Prosluněné dny vystřídá oblačnost a velké množství dešťových srážek. "Tlaková níže přinese hodně dešťových srážek. Očekáváme velkou oblačnost s deštěm, přeháňkami – postihne to i Čarodějnice a zatím to vypadá, že s občasnými dešťovými přeháňkami se budeme setkávat i na prvního května," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Aprílové počasí nekončí ani s posledním týdnem čtvrtého měsíce v roce. Po teplejším víkendu dojde na pokles teplot a kromě teplejšího oblečení bude potřeba znovu vytáhnout pláštěnky a deštníky.

"Od severu k nám proudí studený vzduch, je to už docela znát na dnešních odpoledních teplotách. Kvůli zmenšené oblačnosti, kterou přinese jak zítřejší, tak úterní ráno – budou v pondělí v nížinách ve dvou metrech nad zemí teploty mezi 0 až -4 °C a pěti centimetrech nad zemí až na -7 °C. Úterní ráno přinese dokonce teploty mezi -1 a -5 °C ve dvou metrech nad zemí," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ve středu bude střídat studené severní proudění tlaková níže.

"Přinese hodně dešťových srážek. Očekáváme velkou oblačnost s deštěm, přeháňkami – postihne to i čarodějnice a zatím to vypadá, že s občasnými dešťovými přeháňkami se budeme setkávat i na prvního května," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka, jak bude z hlediska počasí vypadat konec pracovního týdne a začátek nového měsíce.

"Dobrá zpráva je, že ranní minima se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C právě díky velké oblačnosti a tomu, že bude putovat přes centrální Středomoří předtím, než dojde k nám. Odpolední teploty budou stoupat ke 12 až 16 °C, ale kvůli srážkám si je příliš neužijeme. Jaro se v příštím týdnu ještě rozhodně konat nebude," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.