Česko zasáhnou na chvíli mrazy až k -10°C, pak přijde jaro. Dagmar Honsová upřesnila, kdy nastane zlom

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Poslední dny astronomické zimy budou ještě mrazivé. O víkendu, kdy nastane astronomické jaro, v ranních hodinách teploměr ukáže až mínus 10 stupňů Celsia. Pak ale přijde změna, na kterou se řada lidí těší. "Tu můžeme očekávat od následujícího úterý," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, kdy Česko přivítá jarní teploty.

Celý týden se ponese v duchu návratu zimního počasí a o víkendu pořádně přituhne.

"Studené severní a severovýchodní proudění se do Česka dostává v plné míře a zpravidla nepustí rtuť teploměru nad 6 stupňů Celsia. Velkou roli hraje pocitová teplota, protože dnes (úterý) fouká čerstvý vítr až na 55 km/h s tím, že v Krkonoších a Jeseníkách vytrvale sněží a tvoří se tam sněhové jazyky, protože nárazy větru dosahují síly až 70km/h. Studené severní proudění bude slábnout až počátkem příštího pracovního týdne. Od čtvrtka budou denní maxima do 5 stupňů Celsia. Astronomické jaro začíná v sobotu 20. března a v nížinách a v ranních hodinách budou teploty až mínus 10 stupňů Celsia," prozradila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaká předpověď do konce týdne Česko čeká. Pak se ale lidé dočkají výrazné změny, která přinese příjemné teploty.

"Změna přijde až v následujícím úterý, kdy naměříme 10 stupňů Celsia a od 26. března naměříme až 15 stupňů Celsia a mělo by být slunečno. Tedy jaro se opozdí jen o pár dnů," dodal pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.