Česko zasáhnou silné bouřky a krupobití. Hrozí i přívalový déšť, říká Dagmar Honsová. Upřesnila kde

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Martin Přibyl / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2021

S prvním červnem začalo meteorologické léto a Česko zažívá konečně proměnu počasí. Po teplotně velmi podprůměrném květnu, si lidé mohou konečně užít slunečných dnů a s nimi spojené oteplení. Ani o víkendu nedojde v tomto ohledu k žádné výrazné změně, ale Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která se týká výskytu bouřek. Během soboty hrozí na některých částech území dokonce kroupy a vydatný déšť. "Výstraha na silné bouřky platí během dnešního odpoledne od pravého poledne do 20. hodiny. Zejména v Čechách se mohou vyskytovat místy vytrvalé bouřky, které budou ojediněle silné a doprovázené také přívalovým deštěm," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Víkend se ponese v duchu letních teplot, které se vyšplhají až k 28 °C. Teplé počasí však pokazí přeháňky a v sobotu je platnosti pro odpolední a večerní hodiny výstraha ohledně bouřek a někde hrozí také krupobití. Výstraha ČHMÚ se týká Ústeckého kraje, Karlovarského kraje, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje, Středočeského kraje, kraje Vysočina a Jihomoravského kraje.

"Výstraha platí na silné bouřky během dnešního odpoledne od pravého poledne do 20. hodiny. Zejména v Čechách se mohou vyskytovat místy vytrvalé bouřky, které budou ojediněle silné a doprovázené také přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 milimetrů a krupobitím. K tomu nám ještě zesílí vítr na 70 km/h," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že podobně bude vypadat celý víkend.

"Neděle bude hodně podobná s tím, že bouřky by se měly vyskytovat především v jihozápadní části republiky - ojediněle silné. Zbývající část území by měla být s bouřkami pouze výjimečně," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.