Česko zasáhnou úmorná vedra, trvat budou celý týden. Meteoroložka Dagmar Honsová upřesnila, kam až rtuť teploměru vyšplhá

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 8. 2022

Počasí posledních dní nebylo přímo tropické, nyní se ale třicítky vrátí. Teploměry budou ukazovat na tropické hodnoty a v průběhu příštího pracovního týdne už i na supertropické. "Nejvyšší teploty zřejmě naměříme ve čtvrtek před přechodem studené fronty," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Druhý srpnový týden dosud nabízel klidný charakter počasí, malou oblačnost a příjemné teploty. Už o víkendu ale Česko čeká příchod teplot tropických. Ty budou přetrvávat i v následujícím pracovním týdnu, kdy budou postupně stoupat a dočkáme se i supertropických hodnot. Kdo si tedy na příští týden vybral dovolenou, může se radovat. Bude mít příležitost ji celou strávit u vody a ochladit se.

"Zatímco v tomto pracovním týdnu jsme si od tropických teplot oddychli, v příštím týdnu půjde rtuť teploměru opět strmě nahoru. Nejvyšší teploty zřejmě naměříme ve čtvrtek před přechodem studené fronty, to bude rtuť teploměru kulminovat až na 36 °C. Ale tropické teploty budeme skloňovat už od pondělí. Mírné ochlazení přinese až příští víkend. Kombinace vysokých teplot a převážně malé oblačnosti opět prohloubí sucho," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a poskytla předpověď na příští pracovní týden.

V pondělí bude polojasno, zejména na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 30 až 34 °C.

úterý bude jasno až polojasno, zejména na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 30 až 34 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno, zejména na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 30 až 34 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 32 až 36 °C.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C, na východě území až 30 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.