Česko zavalí těžký mokrý sníh. Mírné oteplení přijde až ve středu, předpověděla meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Vánoce a příchod roku 2021 byl ve znamení deště a bláta, ale nyní do Česka přichází opravdová zima. "Napadne těžký a mokrý sníh. Může ho být až deset centimetrů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Konec roku 2020 byl poměrně teplý a deštivý, ale o pravou zimu ochuzeni nebudeme. Problémy čekají hlavně na motoristy, protože Česko pokryje nepříjemný mokrý sníh.

"Na východě republiky už sněží. Sníh nám přinesla z Polska tlaková níže Achmet. Sníh čekáme v Olomouckém kraji, ve Zlínském kraji a v Moravskoslezském kraji. Sněžit bude také na Vysočině. V noci počasí ovlivní další tlaková níže, která přinese těžký mokrý sníh," uvedla Dagmar Honsová z pražského Meteopressu pro ŽivotvČesku.cz

Napadnou 3 až 10 centimetrů sněhu, který bude komplikovat život zejména motoristům. Mokrý sníh může způsobit škody také na lesních porostech či elektrickém vedení. Místy proto mohou hrozit i výpadky v dodávce elektrického proudu.

"V nadmořských výškách nad 400 metrů sníh vydrží. A vzhledem k tomu, že teploty budou pod nulou, může se sníh udržet až do středy, kdy se mírně oteplí," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Nejvíce sněhu by mělo napadnout ve středu a ve čtvrtek. Podle meteorologů by sníh měl padat i v Praze. V nadmořských výškách pod 400 metrů bude padat sníh s deštěm.

Zimní počasí se pomalu loučí. A do popředí se dostává příjemnější předjaří. Malou kaňkou n...

Na horách si tedy budou užívat milovníci zimních sportů, počasí bude přát zejména běžkařům. "V horských oblastech budou rozhodně podmínky pro zimní sporty - tam to bude skvělé pro běžky a od nějakých 400 metrů nad mořem si myslím, že toho napadne tolik, že to bude na ty běžky také. Zima se ukáže ve svém pravém slova smyslu," dodala k předpovědi pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.