Český mistr světa v kulturistice nečekaně zemřel. Filip Grznár promluvil o tom, co ho zaskočilo

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: se souhlasem Filipa Grznára

Svět kulturistiky se ponořil do hlubokého smutku. Zemřel Josef Rác (†64), jedna z legend tohoto sportovního odvětví. Zákeřné nemoci covid-19 podlehl 26. dubna. Ke smutné události se vyjádřil kolega špičkového sportovce. "Zaskočilo mě to. Nečekal jsem, že covid může být nad síly tak skvělého sportovce," řekl pro ŽivotvČesku.cz kulturista Filip Grznár (35).

"V hlubokém zármutku oznamujeme, že dnes nás navždy ve spánku opustil milovaný táta, manžel, kamarád, trenér a kulturista Josef Rác ve věku 64 let po dlouhém souboji s onemocněním Covid-19," uvedla manželka Gabriela se svými třemi syny.

V hlubokém zármutku oznamujeme, že dnes 26.4.2021 v 15:44 nás navždy ve spánku opustil milovaný táta, manžel, kamarád,...

Zveřejnil(a) Josef Rác dne Pondělí 26. dubna 2021

Josef Rác byl špičkou v »oboru«. Ve světě kulturistiky se jeho jméno objevilo už v roce 1979, kdy ukázal svou formu na Mistrovství ČSR juniorů. O dvacet let později se účastnil závodů i v profesionální lize IFBB. Tam se potkával s dalšími legendami v čele s krajanem Pavolem Jablonickým. V roce 2008 se stal mistrem světa kategorie Masters nad 50 let.

"Pepa Rác byl a bude jednoznačně legendou kulturistiky. Co mi nejde do hlavy, že podlehl covidu. Řada sportovců si tím prošla, ale jen v lehké formě, tohle mě nemile překvapilo. Asi opravdu nejde o nicotnou nemoc," řekl pro ŽivotvČesku.cz kulturista Filip Grznár o muži, který neodložil činky ani po šedesátce a naopak byl velkou inspirací pro mladé sportovce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.