Český slavík zveřejnil první výsledky. Víme, která jména nahradila Karla Gotta a kdo může triumfovat

Legendární zpěvák Karel Gott s Tomášem Klusem (vlevo)
Legendární zpěvák Karel Gott s Tomášem Klusem (vlevo)
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2021

Oblíbené hudební ankety se ujal miliardář Karel Janeček (48) a nechal předělat systém hlasování. Vítězem se tak určitě in memoriam nestane zesnulý Karel Gott (†80), který v soutěži roky neměl konkurenci. Na celkový triumf mezi zpěváky si brousí zuby Daniel Landa (52), Richard Krajčo (42) a dokonce i Leoš Mareš (45). Pořadatelé odtajnili největší favority. "Jelikož do konce hlasování zbývá už jen měsíc, rozhodli jsme se odhalit abecední seznam jednadvaceti interpretů, kteří se zatím umístili na čelních místech ve svých kategoriích," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ředitel ankety Jakub Horák.

Obnovená hudební anketa Český slavík 21 se vrátila po čtyřleté pauze pod patronátem podnikatele a mecenáše Karla Janečka. Ten navrhl nový hlasovací systém, který by rád nechal zavést i v české politice.

"Principem hlasování D21 je, že každý volič má více hlasů. Konkrétně v Českém slavíku 21 může hlasující zvolit až pět interpretů, kterým chce dát svůj hlas. Může a nemusí všechny využít. Pro sjednocení společnosti je v systému D21 důležité, že volič může vyjádřit své preference stejnou silou," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz movitý podnikatel.

Slavík je rozdělen na čytři kategorie - zpěvák, zpěvačka, kapela a nově Hip Hop & Rap. Již 19. listopadu se diváci v rámci televizního přenosu dozví, kdo jsou nejpopulárnější lidé na české hudební scéně.

Pořadatelé soutěže se rozhodli, že odtajní 21 jmen z každé kategorie, které na tom jsou nyní nejlépe. Hudební fanoušci mohou pro své oblíbence na stránkách ankety hlasovat až do půlnoci 5. listopadu.

Kategorie zpěvák:

Bárta Václav Noid, Bendig Jan, Brodén Joakim, Callta Pavel, Cristovao Ben, David Michal, Dyk Vojtěch, Josef Mikolas, Klus Tomáš, Krajčo Richard, Landa Daniel, Macků Jan Protheus, Malátný Michal, Mareš Leoš, Navrátil Mirai, Nohavica Jaromír, Ortel Tomáš, Pokáč, Vojtek Josef, Xindl X, Ztracený Marek.

Kategorie zpěvačka:

Absolonová Monika, Alagia Dominique, Anna K, Bagárová Monika, Bílá Lucie, Burešová Eva, Debbi, Farna Ewa, Gunčíková Gabriela, Jandová Marta, Langerová Aneta, Lenny, Lounová Olga, Mašková Tereza, Pártlová Martina, Poláková Barbora, Rottrová Marie, Slováčková Anna Julie, Tichá Kateřina Marie, Vondráčková Lucie, Zagorová Hana..

Kategorie kapela:

Arakain, Čechomor, Chinaski, Divokej Bill, Dymytry, Harlej, Jelen, Kabát, Kryštof, Lucie, MIG 21, Mirai, Olympic, Ortel, Rybičky 48, Škwor, Slza, Traktor, Trautenberk, Tři sestry, Wohnout.

"Slavíka jsem sledovala už jako malá holka, považuji to za ocenění práce hudebníků. Přijde mi, že je opravdu dobrým krokem, že do Slavíka se zahrnula i kategorie HIP HOP & RAP. Mainstream a komerční rádia tomuto druhu hudby pořád nedávají tolik prostoru, ale mezi mladými v Česku je to nejposlouchanější žánr. Podle mě je krok dopředu, že v této hudební anketě budeme. Jak tipuji své umístění? Jsou tam opravu silná jména, myslím si, že neskončím lépe než patnáctá," zatipovala si pro ŽivotvČesku rapperka Sharlota (25).

Kategorie HIP HOP & RAP:

Atmo music, CASHANOVA BULHAR, Renne Dang, DJ Wich, Dorian, Ektor, FattyPillow, Paulie Garand, Lipo, Marpo, Nik Tendo, Prago-Union, PSH, Raego, Rest, Řezník, Sharlota, Sheen Viktor, Smack One, Vladimír 518, Yzomandias.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.