Cesta do čtvrtfinále je otevřená. Dominik Hašek naznačil, kdo bude čarovat v brance proti Dánsku a Slovensku

Česko porazilo Velkou Británii, v brance čaroval Roman Will
Česko porazilo Velkou Británii, v brance čaroval Roman Will
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2021

Zázračné obživnutí v poslední třetině se Švédy a povinné vítězství nad Velkou Británií dává českým hokejistům výrazné šance, že se na 85. světovém šampionátu podívají do čtvrtfinále. Legendární brankář Dominik Hašek (56) naznačil, kdo bude v klíčových zápasech hájit českou branku. "Šimon Hrubec chytá velmi dobře, jeho výkon ještě půjde nahoru," sdělil »Dominátor«.

Česká hokejová reprezentace měla nejhorší vstup na MS za posledních 30 let, ale na dvě porážky s Ruskem a Švýcarskem se už zapomnělo. Po vítězném thrilleru se Švédy přišlo povinné vítězství s Velkou Británii v poměru 6:1 a Česko může hledět směrem k čtvrtfinále.

V základní skupině český národní tým budou čekat ještě dva zápasy. Pokud zvládnou Dánsko a Slovensko porazit, cesta do playoff bude volná. Za jistých okolností s ohledem na další zápasy ve skupině může české hokejisty do bitvy o medaile poslat i drobné zaváhání. Tým se ale zvedl a na matematické propočty nikdo nehledí, převládá víra, že Češi obě důležitá utkání zvládnou.

Do branky proti Velké Británii se postavil Roman Will a nezklamal. Přesto si experti všimli, že při obdržené brance mohl udělat víc, puk mu vypadl a pohotový Matthew Myers vymazal nulu na gólmanově kontě. Podle Dominika Haška vše směřuje k tomu, že do branky se vrátí Šimon Hrubec, který podal skvělý výkon jako se Švédy tak i proti Bělorusku.

"Chytá velmi dobře. Ty góly, které zatím dostal, bych na jeho vrub nepřipisoval. Třeba nás hodně držel v utkání s Běloruskem, tam zlikvidoval hodně šancí a na těch získaných dvou bodech má velkou zásluhu. Myslím si, že jeho výkon ještě půjde nahoru," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz brankářskou jedničku Dominik Hašek.

Potěšující je, že se ale Češi zlepšují jako tým. Na ledě o sobě více ví, méně chybují a přidali na důrazu v útočné třetině. České hokejisty čeká volná neděle. V pondělí je nutné porazit Dánsko a skupina se uzavře úterním zápasem se Slováky.

Brankář Dominik Hašek (57) oznámil, že končí s byznysem s energetickými nápoji. Po několik...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.