Čeští turisté nepotřebují při návratu z Tuniska negativní test na koronavirus. Při návratu z Rumunska ano

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Čeští turisté od pondělí nemusí mít při návratu z Tuniska negativní test na koronavirus. Česká republika ho zařadila na seznam bezpečných zemí. Už minulý týden byla zrušena povinnost předkládat negativní test při cestě do severoafrické země.

Tunisko pro české turisty představuje částečnou náhradu zatím nedostupného Egypta a Turecka. Naopak lidé, kteří přicestují do Česka z Rumunska, se musí ode dneška hlásit příslušné krajské hygienické stanici a absolvovat test na COVID-19, nebo podstoupit karanténu. Nově budou mít povinnost dokládat test také zaměstnanci ze Španělska.

Tunisko bylo od začátku července na společném evropském seznamu bezpečných zemí. Česko ale s jeho zařazením mezi bezpečné státy čekalo, dokud africká země neumožnila Čechům vstup bez restriktivních opatření.

Negativní test na COVID-19 musejí nadále předkládat Tunisané, kteří do Česka přijedou za prací.

Cestovní kanceláře rozhodnutí vítají

Cestovní kanceláře zařazení Tuniska mezi bezpečné země uvítaly. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže si dovolenou v Tunisku pořídí především lidé, kteří mají zájem o lacinější zájezd v resortu s all inclusive. Cestovní kanceláře předpokládají zařazení Tuniska do nabídky v krátké době.

Ve čtvrtek přibylo v Česku 13.051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako...

O tom, že Tunisko zrušilo opatření vůči českým cestovatelům a nebudou už potřebovat negativní test na koronavirus, na Twitteru před pár uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček. "Tunisko zrušilo dosavadní opatření vůči českým cestovatelům, kteří už nebudou potřebovat negativní test. Jsem pro, abychom Čechům vracejícím se z dovolené nekomplikovali návrat," napsal Petříček.