Cestovaní do dalších zemí není otázkou letošního léta, říká Adam Vojtěch

Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2020

Bezproblémové cestování jako v době před pandemií koronaviru není rozhodně otázka tohoto léta. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Dokáže si ale představit, že by v letní sezoně mohli turisté do vybraných zemí s nízkým rizikem nákazy. Mluví se o Chorvatsku a Slovensku.

"Dokážu si to představit u vybraných zemí, ale nikoli tak, jak jsme byli zvyklí před pandemií. To si myslím, že není otázka následujících týdnů a možná ani tohoto léta," zdůraznil ministr zdravotnictví.

Běžná turistika by se podle něj mohla uvolnit do zemí, které jsou mírně rizikové. Bezrizikový v rámci infekce ale není žádný stát. "Bude záležet, a myslím, že ostatní státy k tomu přistupují stejně, na aktuální epidemiologické situaci. Dnes nevíme, jestli přijde druhá nebo třetí vlna. Dnes to můžeme nějak plánovat, ale moudřejší budeme na konci května," vysvětlil.

Ministerstva jednají

Jednání o možných cestách českých turistů se podle Vojtěcha vedou s Chorvatskem a se Slovenskem, jsou do nich zapojena i ministerstva vnitra a zahraničí. Zásadní podle Vojtěcha bude stanovit podmínky pro cestování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.