Chaos v přímém přenosu. Ministři přesně neví, kdy otevřou psí salony

Vláda rozhodla o dalších navýšení schodku.
Vláda rozhodla o dalších navýšení schodku.
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2020

V pátek znovu zasedala vláda vláda premiéra Andreje Babiše. Ministři představili konkrétní balíček toho, jak se budou od 20. dubna rozvolňovat preventivní opatření. A došlo i na velmi úsměvnou situaci.

Od pondělí by se měly otevřít farmářské trhy, autobazary nebo autosalony. Stejně tak by mohly být "spuštěny" menší svatby, a to deseti lidech. Zdůrazněno bylo, že rozhodně za přísných hygienických podmínek. Účastníci obřadu s výjimkou svatebčanů by na nich museli nosit například roušky.

Velmi pozoruhodným momentem bylo, když došlo na otevření psích salonů. Vláda nemá jasno zejména v termínu pro otevření. Podle ministra Adama Vojtěcha jde o provozovny do 200 metrů čtverečných, a proto by k jejich otevření mělo dojít spíše 27. dubna.

Havlíček by rád dříve

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček dříve uvedl, že psí salony spadají do skupiny provozoven s řemeslem a budou tedy otevřeny v pondělí 20. dubna. Jak to nakonec bude, zřejmě až se názory obou sjednotí.

Vláda už v úterý představila plán, na základě kterého by se měla postupně uvolňovat dříve přijatá opatření. Plán má pět fází, z nichž první by měla začít právě po víkendu. Poslední je naplánovaná na 8. června.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.