Chápu pesimismus lidí, ale opatření by se měla zpřísnit. Ztrácíme drahocenný čas, míní Petr Suchoň

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2021

Situace v Česku se kvůli epidemii koronaviru nevyvíjí příliš dobře. Čísla nakažených narůstají a zdá se, že vláda pomalu ztrácí kontrolu nad děním v zemi. Moderátor Petr Suchoň (36) vnímá aktuální stav s rozpačitostí, protože ve vládních opatřeních nenachází organizaci a smysl. "Příliš nerozumím tomu, proč znovu narůstají čísla a mrzí mě, že na to nikdo nedokáže odpovědět," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Sympatický moderátor, který 2. února oslavil tříleté výročí manželství s krásnou bývalou tenistkou Klárou Koukalovou (38), je vůči současným vládním restrikcím a opatřením, které mají zabránit šíření epidemie koronaviru a zlepšit kritickou situaci v zemi, rozpačitý.

"Osobně vítám všechna opatření, která zabírají. Bohužel teď čísla zase rostou, proto jsem z toho trochu rozpačitý. Vlastně tomu příliš nerozumím, proč se to děje znovu a mrzí mě, že na to nikdo nedokáže odpovědět. Nikdo neřekne, že zavedl tohle opatření a pokud tedy nefunguje, nabídne jiné řešení, které určitě zabere. Ať se zavede cokoli, je to jistá sinusoida, o které mluvili někteří odborníci z oboru imunologie. Chvilku opatření fungují, pak to opět pomine – nejsou asi tak drastická, aby se to vymýtilo úplně. Dostali jsme se do situace, která mi vůbec nedělá dobře," řekl Petr Suchoň pro ŽivotvČesku.cz.

Jako účinné vidí krátkodobé omezení, které sice pro nikoho není příjemné, ale mohlo by pomoci eliminovat nárůst pozitivně testovaných a zmínit chaos, který všechno rapidně zhoršuje. "Rozhodně je lepší utáhnout »opasek« na dva týdny, než abychom tu nekonečně klouzali po povrchu. Uvažuju nad tím, jestli neztrácíme drahocenný čas," popsal pro ŽivotvČesku.cz oblíbený moderátor, který je tváří hlavní zpravodajské relace na nejúspěšnější komerční televizi to, v čem vidí smysluplné řešení koronavirové krize.

"Důležité je, aby se vláda dohodla na něčem, co zabere. V tu chvíli to musíme přijmout, ale lidé už nepochybně nemůžou přehlédnout to, jak už jsou všichni za ten rok zlomení. Když to bude zabírat, půjdou do toho a pokud to nefunguje, pak chápu jejich pesimismus," dodal Petr Suchoň pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka Jaroslava Obermaierová (75) má třetí dávku vakcíny za sebou. Je ráda. V předloňské...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu