Charismatická Andrea Růžičková si s manželem dává jeden dárek. Popsala, jak rodina prožije Vánoce

Andrea Růžičková s manželem
Andrea Růžičková s manželem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2022

Čas adventu prožívá řada rodin v duchu shonu, stresu a zběsilých nájezdů na obchodní domy. To ale vůbec není případ Andrey Růžičkové (38), která spolu se svou rodinou svátky prožívá v klidnějším a více tradičním duchu. "Užíváme si období těšení," uvedla pro ŽivotvČesku.cz sympatická herečka.

Charismatická maminka dvou malých chlapců, Tobiáše (5) a Matyáše (2), nepatří mezi ženy, které se nechávají strhnout předvánoční mánií. Andrea Růžičková, která se s celou rodinou z pražského bytu o velikosti 2kk přestěhovala na venkov, má raději umírněné a tradiční svátky.

S manželem Mikolášem Růžičkou (43) si před časem pořídili starý dům z 16. století, který postupně rekonstruují, a tak v něm také nyní v adventní době tráví mnoho času. "Žádné zvláštní přípravy na Vánoce nepodnikáme, prostě si užíváme jeden druhého tak, jako tomu je každý den. Máme to také rádi hezké, ale stromečky a podobně zatím nemáme. Stromeček budeme stavět den předem, nyní máme stále advent a období těšení se," uvedla pro ŽivotvČesku.cz herečka, která se nijak netají tím, že je jí blízké křesťanské smýšlení.

S rodinou se podle svých slov těší především na to, že stráví čas společně, přijedou je navštívit rodiče a užijí si také štědrovečerní večeři. Ta v jejich případě sestává z tradičních českých pokrmů, na které je většina lidí zvyklá, tedy bramborový salát, řízek a kapr.

"My to tolik neprožíváme. Že bychom neměli rádi hezké věci, tak to není. Naopak rádi děláme druhým radost. Ale nepodnikáme nájezdy na obchody. Dětem se snažíme dát pod stromeček to, o čem víme, že po tom touží. A s manželem si dáme po jednom dárku, který opravdu potěší a hodí se nám. Nic víc nepotřebujeme. Ty svátky nejsou zdaleka jen o tom," popsala pro ŽivotvČesku.cz Andrea Růžičková svůj pohled na nejoblíbenější svátky roku.

"Myslím, že těmi materiálními věcmi si lidé stejně většinou kompenzují něco jiného, čeho se jim nedostává. Jsou to vždy chvíle velké radosti, potom přijdou dvojnásobné propady," dodala sympatická herečka směrem k tomu, jak dnešní moderní dobu vnímá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.