Charismatická Tereza Kostková prozradila, co s Markem Ebenem dělají v soukromí. Pak promluvila i o své talentované mamince

Marek Eben a Tereza Kostková
Marek Eben a Tereza Kostková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2022

Okouzlující Tereza Kostková (45) se divákům do paměti zapsala hlavně jako moderátorka divácky oblíbené taneční show StarDance, která má ale letos pauzu. Herečka a moderátorka nicméně zahálet nebude, diář má totiž naplněný pracovními závazky. I když se letos na tanečním parketě nepotká s Markem Ebenem (64), často na něj vzpomíná. Zejména na jeho jemný a chytrý humor, uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Moderovat s ním mohla už v 90. letech, kdy se dostala do úzkého finále castingu televizního soutěžního pořadu O poklad Anežky České. Nakonec si ale produkce jako moderátorku vybrala Kláru Doležalovou (48).

Marek Eben ale na Terezu Kostkovou nedal dopustit a byl to on, kdo si ji vyžádal, aby s ním moderovala oblíbenou taneční soutěž StarDance, která loni pokračovala už jedenáctou řadou. Letos má show pauzu, další díly se chystají až na podzim příštího roku. Tereza s Markem ale našli společnou řeč i mimo natáčení a baví se tím, že vzájemně zkouší svou paměť otázkami, kdo s kým tančil. "Marek rozhodně vede a pamatuje si toho víc," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz charismatická moderátorka.

Tereza Kostková své nadání zdědila po rodičích - Carmen Mayerové (77) a Petru Kostkovi (83), kteří platí za mimořádně nadané umělce. Na svém kontě má několik desítek filmových rolí, ale její velkou vášní je i divadlo. Tomu se věnuje od raného mládí a na některé role stále vzpomíná. "Určitě pro mě bylo zásadní setkání s Emilkou ze hry Naše městečko, s Evou v Gazdině robě, s Johankou z Arku, Roxanou v Cyranovi nebo Betty McDonaldovou," vyjmenovala pro ŽivotvČesku.cz.

Velkou výzvou, jak sama přiznala, pro ni je Gertruda v Hamletovi ve slovenských Shakespearovských slavnostech v Bratislavě, které ji čekají letos v létě. "Rozhodně tuhle roli vnímám jako čest," pokračovala Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na prknech, která znamenají svět, trému nemívá.

Se svou maminkou se nyní potkává na jevišti v Komorním divadle Kalich, kde excelují ve hře Na útěku. Road movie o dvou zcela odlišných ženách je postavena na hereckých výkonech hlavních představitelek a diváky baví bez přestávky hodinu a půl. A přestože spolu na prknech, co znamenají svět, nestojí poprvé a znají se tak dobře, že už je nic vzájemně nepřekvapí, někdy se do děje vloudí improvizace. "Při nečekaných momentech se to stává a to já mám ráda," dodala Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.