Chátrající Ozzy Osbourne bojuje s Parkinsonovou chorobou. Řekl, co mu přineslo úlevu

Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 3. 2021

Heavymetalový bůh Ozzy Osbourne (72) v lednu loňského roku přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. Po sdělení této skutečnosti světu začal viditelně chátrat, jeho dříve černé vlasy prošedivěly a místo řádění na pódiu dnes sotva chodí o holi. Většinu svého času nyní tráví v posteli, kde o něj pečuje manželka Sharon (68). Úlevu mu v poslední době přináší vědomí, že se brzy dočká speciální léčby ve Švýcarsku.

Ozzy Osbourne byl známý jako divoký metalista, pro kterého byla pořádná show největším životním nábojem. Dlouhé kabáty, kulaté brýle, nalakované nehty a dlouhé černé vlasy. Takového zpěváka lidé znali, ale zřejmě už ho tak nikdy neuvidí.

Pro fanoušky byla informace o Ozzyho boji s Parkinsonovou chorobou šokem. On ji přitom dokázal tajit 17 let. "Vím o té nemoci už od roku 2003. Narodil jsem se s jakýmsi genem, nedalo se tomu předejít, mám to v sobě celý život," přiznal muzikant v pořadu Good Morning Britain.

Osbourne se nyní musí hodně spoléhat na péči své manželky a tří dcer. "Holky jsou skvělé, nosí mi jídlo, pomáhají mi se vším, s čím jen mohou. Je ale vidět, že si dělají starosti a že je můj stav trápí," vysvětlil chátrající zpěvák, jak to u něj doma vypadá.

"Už jsem očkovaný a jak to bude možné, vydám se do Švýcarska," nastínil Ozzy Osbourne své plány. "Je tam odborník, samozřejmě neumí Parkinsona vyléčit, ale zbaví Ozzyho bolestí, díky čemuž pak bude moct s nemocí bojovat o moc lépe," doplnila Sharon Osbourneová v pořadu slova svého manžela.

Ozzy se nevzdává naděje, že se vrátí na pódia. "Dělám co můžu, dochází za mnou zdravotní sestry, procvičuji své tělo, ale nejlepším lékem by pro mě bylo vystupování před publikem. Láme mi srdce, že to teď není možné. Toužím znovu koncertovat, pro tu myšlenku žiju," dodal Osbourne, který v minulosti prohlásil, že do 15 let už na tomto světě nebude.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.