Chemoterapii mám za sebou. Není mi dobře. Dějí se mi divné věci, popsal František Nedvěd léčbu rakoviny

Zpěvák František Nedvěd
Zpěvák František Nedvěd
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2021

Pro Františka Nedvěda (73) byl loňský rok hodně náročným nejen kvůli epidemii koronaviru, která propukla v první vlně na jaře, ale také protože mu lékaři diagnostikovali rakovinu. V současnosti podstoupil léčbu chemoterapií. "Není mi dobře, je mi špatně. Dějí se mi věci, které nevím, jestli k tomu patří," přiznal pro ŽivotvČesku.cz legendární hudebník.

Asi nikdo neprožívá v současné době šťastné období vzhledem k tomu, že Česko poměrně dramaticky zasáhla druhá vlna epidemie koronaviru. Loňský rok byl rokem špatných zpráv také pro zpěváka a významnou osobnost české hudební scény Františka Nedvěda, který oznámil, že má rakovinu. Navíc přišel o hlas a když s vyznavačem kvalitní hudby mluvíte, z jeho úst vychází jen šepot.

"Už mám chemoterapii za sebou, ale ještě kousek zbyl. Ve středu půjdu na kontrolu, tak mi řeknou více. Není mi dobře, je mi špatně. Dějí se mi věci, které nevím, jestli k tomu patří, nebo je to něco jiného. Prostě mám teď v životě zmatek," řekl pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd s nadějí, že jeho stav se výrazně zlepší.

"Musím být trpělivý. Když to půjde k dobrému, tak to bude dobré. Bojím se nejvíce o hlas," dodal pro ŽivotvČesku.cz brilantní hudebník, který s bratrem Janem (74) působil v letech 1972 - 1994 ve folkové skupině Brontosauři, která zůstane nezapomenutelná díky hitům jako Stánky, Na kameni kámen nebo Růže z papíru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.