Reklama:

Chladné počasí se udrží až do pátku, pak nastane výrazná změna v teplotách

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2024

"Už v pátek bude chladné severozápadní proudění střídat teplý vzduch od jihozápadu a teploty půjdou rychle nahoru. Z víkendu bude více oblačnosti a srážek v neděli – to bude přes Česko přecházet studená fronta," upřesnila předpověď pro nadcházející dny konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

"Na stanici Jelení v Krušných horách teplota ve středu ráno klesla k -2 °C. Chladno je i v Karlových Varech – v 5 hodin tam bylo naměřeno 5 °C, v Chebu 5,8 °C a v Liberci 7,5 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jakými teplotami odstartoval dnešní den.

Ve středu jinak bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 14 až 20 °C.

Ve čtvrtek lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky. "Ranní teploty 11 až 7 °C, na západě při malé oblačnosti kolem 4 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," nastínila zlepšující se teplotní situaci odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

V pátek bude oblačno až polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Výhled na víkend

V sobotu si počasí nachystá polojasno, odpoledne od západu místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 28 °C.

V neděli dojde na mírný pokles odpoledních teplot. "Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," doplnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: