Chlapec, po kterém pátrala policie od pátku, je mrtvý. Je nařízena soudní pitva, prověřují se dvě osoby

Policie vydala tělíčko dítěte.
Policie vydala tělíčko dítěte.
Foto: Archiv Policie / Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2020

Smutnou zprávu konstatovala policie. Pátrání po čtyřměsíčním chlapci je u konce. Důvodem je jeho smrt. V pátek se chlapeček ztratil matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nařídila pitvu.

Policie uvedla, že na základě zjištěných informací našla tělo kojence a nařídila soudní pitvu. "Pátrání po pohřešovaném dítěti (vyhlášené 29.05.2020) bylo odvoláno," uvedla policie.

Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ mluvčí Středočeské policie Eva Hašlová.

Podle dostupných informací našli tělíčko malého Tadeáše v blízkosti řeky nedaleko parku, kde se měl ztratit.

Před 17 hodinou ještě existovala naděje. “Z místa byli staženi hasiči, protože úsek, který měli vymezený, byl prohledán bez jakéhokoliv nálezu. Dále je do pátrací akce zapojeno okolo třiceti policistů,” uvedla v odpoledních hodinách pro Život v Česku mluvčí.

Na místo v sobotu dorazil poříční oddíl policie, který prohledával přilehlé vodní plochy. Po dítěti pátraly tři desítky policistů a tři desítky hasičů, kteří byli krátce před polednem staženi. Kromě dronu a říční jednotky po chlapečkovi pátrali i psovodi.

Připravujeme podrobnosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.