Chlapec z Šestého smyslu je už dospělý muž. Haley Joel Osment má plnovous a bojuje s nadváhou

Herci Bruce Willis a Haley Joel Osment ve filmu Šestý smysl
Herci Bruce Willis a Haley Joel Osment ve filmu Šestý smysl
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Psal se rok 1999, když se teprve jedenáctiletý Haley Joel Osment proslavil v kultovním dramatu Šestý smysl. Svět si ho dodnes pamatuje jako rozkošného chlapce, který vidí duchy, dnes je ale už dospělým mužem. V herectví úspěšně pokračuje, tvář mu zakrývá plnovous a bojuje s obezitou.

Film Šestý smysl je nezapomenutelný zřejmě pro všechny, kteří ho viděli. Bruce Willis v něm ztvárnil psychologa, jehož pacientem je teprve osmiletý chlapec, který vídá duchy. Toho si zahrál Haley Joel Osment, který se po premiéře stal okamžitě dětskou hvězdou.

Zpočátku se Osment v dospělosti nevěnoval filmům, které by získávaly mnoho pozornosti či pozitivních kritik. Proto o něm nebylo dlouho slyšet. Dalším důvodem je, že on sám chtěl splynout s davem. "Sice jsem pracoval na věcech, které nikdo moc nevnímal, což asi nebyl kariérně dobrý krok, ale chtěl jsem zjistit, jestli se herectvím chci opravdu živit," řekl Haley v rozhovoru pro The Guardian.

V dětství herec vypadal jako andílek. Jeho oči byly stále dobře rozpoznatelné a proto se snažil na veřejnosti skrývat svou identitu. "Nechal jsem si narůst plnovous. Pokud jsem zrovna neměl sluneční brýle, tak mě lidé stejně poznávali. Asi to úplně nevyšlo," uvedl Osment, který posledních pár let bojuje s nadváhou.

"Od prvního lockdownu jsem měl spoustu času nad sebou zapřemýšlet a začít na sobě pracovat," přiznal herec, který střídavě hubne a přibírá. Ani přes váhové výkyvy ale nemá nouzi o nabídky na role ve filmech a seriálech, velký úspěch zaznamenal v roce 2019 ve filmu Zlo s lidskou tváří, kde i z menší role dokázal vytvořit velkou postavu.

Na to, že mu jeden film přinese spoustu pozornosti, nespoléhá. "Už jako dítě, po premiéře Šestého smyslu, jsem si říkal, že takové haló okolo toho nebude navždy. Jako herec nesmím nikdy spoléhat na to, že si zahraju v hitu a budu najednou hvězdou světového formátu," doplnil Haley Joel Osment.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.