Chlapeček se narodil s vrozenou vadou. Veřejná sbírka se mu snaží pomoct, aby jednou mohl chodit

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

Obrovskou radost z narození dítěte může zkalit strach a obavy. Rodiče teprve dvouměsíčního Patrička, který přišel na svět v polovině ledna s vývojovou vadou, prožívají těžké chvíle. Díky lásce a silné vůli se však nevzdávají a věří, že jejich chlapeček nakonec vše zvládne. Miminko se narodilo s vrozenou vadou AMC (arthrogryposis multiplex congenita neboli syndromem mnohočetných kloubních kontraktur), PEC (pes equinovarus) a luxací kyčlí.

Příchod nového života je pro rodiče jedním z nekrásnějších okamžiků v životě. Po narození Patrička, který přišel na svět 15. ledna letošního roku, lékaři zjistili, že má problém s nožičkami. Jedná se o vrozenou vadu arthrogryposis multiplex congenita (AMC), tzv. koňskou nohu (PEC) a také luxací kyčlí – jamka kyčelního kloubu nemusí být dostatečně hluboká nebo je malá. Tím trpí až 4 % novorozenců.

"Zvládáme to statečně. První dny to bolelo, nikdo nevěděl, že se narodí s touto vrozenou vadou. Bylo to pro nás takové vetší překvapení. Momentálně dojíždíme do Fakultní nemocnice Bulovka na sádrování, aby mu narovnali nožky. Po sádrování bude mít dlahy a půjde na zavěšení nožek na tři týdny, aby se mu kyčle vrátily zpět do jamek," vyjádřila se pro Blesk Simona Emingrová, maminka chlapečka, pro kterého byla zahájena veřejná sbírka s názvem Naděje na lepší život pro Páťu.

Krásný den🌼 Jelikož spostu z Vás chtělo přispívat Páťovi na pomůcky, tak jsme založili přes nadaci sbírku. Starají se...

Zveřejnil(a) Simona Emingrová dne Středa 24. března 2021

Součástí nutné léčby je nejen rehabilitace, ale také tzv. Vojtův stůl – speciální lehátko určené pro cvičení méně hybných pacientů a praktikování Vojtovy metody. Peníze vybrané z dobročinné sbírky budou určeny nejen pro jeho koupi, ale také další důležité pomůcky, které Patričkovi uleví a pomohou v každodenním životě jako například jídelní stolička nebo autosedačka a další.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.