Chlapeček se narodil s vrozenou vadou. Veřejná sbírka se mu snaží pomoct, aby jednou mohl chodit

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

Obrovskou radost z narození dítěte může zkalit strach a obavy. Rodiče teprve dvouměsíčního Patrička, který přišel na svět v polovině ledna s vývojovou vadou, prožívají těžké chvíle. Díky lásce a silné vůli se však nevzdávají a věří, že jejich chlapeček nakonec vše zvládne. Miminko se narodilo s vrozenou vadou AMC (arthrogryposis multiplex congenita neboli syndromem mnohočetných kloubních kontraktur), PEC (pes equinovarus) a luxací kyčlí.

Příchod nového života je pro rodiče jedním z nekrásnějších okamžiků v životě. Po narození Patrička, který přišel na svět 15. ledna letošního roku, lékaři zjistili, že má problém s nožičkami. Jedná se o vrozenou vadu arthrogryposis multiplex congenita (AMC), tzv. koňskou nohu (PEC) a také luxací kyčlí – jamka kyčelního kloubu nemusí být dostatečně hluboká nebo je malá. Tím trpí až 4 % novorozenců.

"Zvládáme to statečně. První dny to bolelo, nikdo nevěděl, že se narodí s touto vrozenou vadou. Bylo to pro nás takové vetší překvapení. Momentálně dojíždíme do Fakultní nemocnice Bulovka na sádrování, aby mu narovnali nožky. Po sádrování bude mít dlahy a půjde na zavěšení nožek na tři týdny, aby se mu kyčle vrátily zpět do jamek," vyjádřila se pro Blesk Simona Emingrová, maminka chlapečka, pro kterého byla zahájena veřejná sbírka s názvem Naděje na lepší život pro Páťu.

Krásný den🌼 Jelikož spostu z Vás chtělo přispívat Páťovi na pomůcky, tak jsme založili přes nadaci sbírku. Starají se...

Zveřejnil(a) Simona Emingrová dne Středa 24. března 2021

Život občas přináší opravdu bizarní situace – za některé je člověk rád, na jiné by raději ...

Součástí nutné léčby je nejen rehabilitace, ale také tzv. Vojtův stůl – speciální lehátko určené pro cvičení méně hybných pacientů a praktikování Vojtovy metody. Peníze vybrané z dobročinné sbírky budou určeny nejen pro jeho koupi, ale také další důležité pomůcky, které Patričkovi uleví a pomohou v každodenním životě jako například jídelní stolička nebo autosedačka a další.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu