Chlapecký sestřih a potetované tělo. Hvězda Pobřežní hlídky Erika Eleniaková zestárla, ale prošla výraznou proměnou

Herečka Elen Eleniaková jako Shauni v seriálu Pobřežní hlídka
Herečka Elen Eleniaková jako Shauni v seriálu Pobřežní hlídka
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2021

Na přelomu 80. a 90 let vstoupil na televizní obrazovky jeden z nejpopulárnějších seriálů Pobřežní hlídka. Kromě dalších hvězd v něm zazářila v roli vnadné plavčice herečka Erika Eleniaková (52), kterou postava Shauni McClainové proslavila a dostala do povědomí diváků. Právě 29. září oslavila narozeniny a jako padesátnice vypadá skvěle, i když by ji mnozí díky její nové image pravděpodobně ani nepoznali.

V září 1989 se začal vysílat seriál Pobřežní hlídka na americké televizní stanici NBC, ale zprvu neměl u diváků takový úspěch, jak se původně očekávalo. Postupně ale osudy týmu plavčíků na losangeleské pláži začaly poutat stále větší pozornost a zájem. Nakonec se seriál stal jedním z nejsledovanějších celosvětových televizních počinů. V prvních třech řadách si zahrála postavu krásné Shauni McClainové americká herečka a modelka Erika Eleniaková, která patřila k oblíbeným tvářím seriálu.

"Milovala jsem to, že jsem tam mohla být a milovala jsem svou roli, speciálně ve druhé řadě. Pobřežní hlídka ukázala opravdový pohled na život plavčíků. Měli jsme show o policii, lékařích, právnících, ale žádnou o plavčících. Když do seriálu nastoupila Pamela (Pamela Anderson, hrála C. J. Parkerovou, pozn. red.), považovalo se to za ideální. Byla bez závazků, mohla jít za prací kamkoli a oproti mně více milovala exhibicionismus," řekla Erika Eleniaková, jak uvedl server 7news.com.au.

Rodačka z Glendale v Kalifornii, která miluje západ slunce, pláže a čokoládu s jahodami, oslnila svou krásou a vnadami také vedení Playboye, které ji oslovilo, aby byla tváří na titulní stránce slavného pánského magazínu. "Chtěla jsem to pojmout jako modelingovou zakázku a pak se věnovat jiné práci. Jedna z věcí, kterou jsem ve své kariéře vždycky hledala, je určitá rozmanitost," dodala.

Ve středu 29. září oslavila Erika Eleniaková 52. narozeniny a za dlouhá léta od vysílání prvního dílu Pobřežní hlídky - konkrétně 32 let, se výrazně změnila. Dlouhé kudrny ostříhala a nechala si krátký účes, navíc má tělo ozdobené řadou barevných tetování. Ale její tvář neztratila ani po letech rysy krásné plavčice Shauni, která si získala srdce televizních diváků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.