Chlapi by se mohli za svou figuru stydět. Věra Mikulcová ukázala formu před Vánocemi a poradila, jak přes svátky nenabrat deset kilo

Věra Mikulcová
Věra Mikulcová
Foto: Se svolením Věry Mikulcové
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2022

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kulturistek Věra Mikulcová se své fyzičce věnuje na maximum celý rok. O tom, že nezahálí, se mohou její fanoušci přesvědčit na sociálních sítích, kde sdílí snímky, na kterých je samý sval. Vrcholová sportovkyně, která před pár dny oslavila jednačtyřicáté narozeniny, pro ŽivotvČesku.cz nyní promluvila o tom, jak si užít vánoční svátky a zároveň po nich nevypadat jako hromada špeku.

Věra Mikulcová se věnuje kulturistice už dlouhé roky a na závodech a soutěžích je velice úspěšná. Zároveň působí jako trenérka a svým klientům pomáhá i s jídelníčkem. Ze svých zkušeností nejlépe ví, jak o tělo pečovat, aby bylo v dobré fyzické kondici.

Během celého roku to zvládne i spousta dalších lidí. Na svátky se ale většina z nich »utrhne ze řetězu« a jsou schopní během svátečních dnů přibrat několik kilogramů tuku, které pak v lednu začínají pracně shazovat.

Známá sportovkyně poradila, jak se tomuto riziku vyhnout a zároveň se neošidit o tradiční dobroty, jako je cukroví nebo bramborový salát. "Je to úplně jednoduché. Nepřecpávat se a dopřát si od všeho jen trochu, to nikomu neuškodí. A taky neproležet svátky před televizí, ale hýbat se. Chodit na procházky nebo si zacvičit," popsala Věra Mikulcová pro ŽivotvČesku.cz recept na udržení postavy o Vánocích.

Fitness trenérka jde také ostatním příkladem a motivuje je díky pravidelně zveřejňovaným fotkám z tréninků na sociálních sítích, kde ukazuje svalnaté a vyrýsované tělo.

Pokud se někdo přece jen neudrží a sní vše, co se objeví na svátečním stole, nezbyde mu nic jiného než pustit se do cvičení a držet dietu. Že je nejlepší obě věci hned od začátku propojit, to si myslí i uznávaná trenérka.

"Ono samozřejmě jde zhubnout jen stravou, ale potom to tělo nebude vypadat pěkně a člověk se stejně chtě nechtě ke cvičení dostane. Přijde mi lepší se do toho pustit zároveň, protože pohyb organismus dobře nastartuje pro lepší spalování a podobně," dodala pro ŽivotvČesku.cz Věra Mikulcová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.