Cho Changová z Harryho Pottera: Katie Leungová vypadá ve 34 letech jako dívenka. Změnila barvu vlasů a ostříhala se

Herečka Katie Leungová
Herečka Katie Leungová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2021

Celosvětový knižní fenomén o čarodějném učni Harry Potterovi získal před více než devíti lety také filmovou podobu, která překonala veškerá očekávání. Postavu studentky havraspárské koleje Cho Changovou ztvárnila herečka Katie Leungová, která 8. srpna slaví 34. narozeniny. Stále si zachovává dívčí vzhled, ale jinak se výrazně změnila. Především délka a barva jejích vlasů.

Přes tři tisíce dívek, které se toužily stát na filmovém place Cho Changovou, se musely svého snu vzdát. Producenti obsadili skotskou herečku s čínskými kořeny, která přesně splňovala jejich představy o roli – v té době bylo Katie Leungové šestnáct let. Ale se slávou jde ruku v ruce i stinná stránka popularity, která může být mnohdy hodně nepříjemná.

"V jednu chvíli jsem se vyhledávala na Googlu a našla jsem webovou stránku, která byla zasvěcena fanouškům Harryho Pottera. Pamatuju si, jak jsem četla všechny komentáře… A jo, byly to hodně rasistické nesmysly. Ale měla jsem říkat, že se nic neděje. I když jsem to viděla na vlastní oči, prostě jsem dělala, že je všechno skvělé," řekla Katie Leungová, jak uvedl web Variety.com.

Nedávno promluvila o tom, co považuje za své zásady a co by nechala zmizet z povrchu zemského, pokud by to šlo. "Mým nepsaným pravidlem, kterého se držím - nejsem lepší než ostatní a nikdo není lepší než já. Pokud bych mohla ze světa odstranit jednu věc, byla by to schopnost lidí nenávidět," uvedla v rozhovoru pro americké médium GBH.

V neděli 8. srpna slaví představitelka Cho Changové 34. narozeniny a i po »třicítce« si udržuje dívčí vzhled. Radikální proměnou prošly především její vlasy, které si od natáčení kouzelnických filmů nechala ostříhat na krátko. Změnila i barvu - z téměř černých kadeří přesedlala na světlejší, mix světle zrzavé s podtóny hnědé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.