Cho Changová z Harryho Pottera po 15 letech: 33letá Katie Leung se ostříhala na kluka a je z ní zrzka

Herečka Katie Leungová
Herečka Katie Leungová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 12. 2020

Herečka Katie Leung (33) ztvárnila postavu Cho Changové v úspěšné filmové sérii o Harry Potterovi, kde si získala sympatie nejen Roberta Pattinsona (34) alias Cedrica Diggoryho, ale také hlavního hrdiny Harryho Pottera v podání britského talentu Daniela Radcliffa (31). Po 15 letech od natáčení černovlasá dívenka s dlouhými vlasy prošla radikální proměnou vzhledu a je z ní dospělá žena.

Katie Leung je skotská herečka s čínskými kořeny, která se narodila ve městě Motherwell dvojici podnikatelů – její otec má společnost v Glasgow a matka je uznávaná hongkongská finanční poradkyně. Postava Cho Changové znamenala pro tehdejší černovlásku první herecký krůček v kariéře. Ale cesta k získání role byla trnitá.

O ztvárnění bradavické studentky z Havraspáru, která je objektem zájmu hned dvou významných spolužáků, totiž stálo přes tři tisíce dívek doufajících v úspěch. Přesto producenti rozpoznali v Katie talent a po několika castinzích a kamerových zkouškách ji obsadili.

Na svůj slavný filmový polibek s Danielem Radcliffem vzpomíná sice ráda, ale rozhodně to pro ni nebyla lehká scéna. "Nebyl to samotný polibek, co mě tak znervózňovalo. Myslím tím, že jsme sice byli na place v malém složení, ale štáb nás samozřejmě sledoval na obrazovkách a zpětně to vnímám jako něco, co nebylo úplně příjemným zážitkem. Na filmy se nemůžu koukat. Ale natáčení jsem si užila. Bylo to bláznivé období," řekla Katie Leung v rozhovoru pro časopis What´s on TV.

První z filmů kouzelnické série, ve kterém skotská herečka hrála, byl čtvrtý díl Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten měl premiéru 6. listopadu 2005 v Londýně a rozpočet přesáhl částku 150 000 000 dolarů (v přepočtu 3 221 655 000 českých korun).

Po 15 letech vypadá rodačka z Motherwellu úplně jinak a mnozí by ji možná ani nepoznali. Radikálně změnila především účes - nosí krátký klučičí sestřih a obarvila se na zrzavo. V srpnu letošního roku Katie Leung oslavila Kristova léta a i ve 33 letech klame dívčím vzhledem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.