Chodí na terapie a prošla psychiatrickou léčebnou. Miluji lidi a chci jim pomáhat, říká Selena Gomezová

Zpěvačka a herečka Selena Gomezová
Zpěvačka a herečka Selena Gomezová
Foto: showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2021

Selena Gomezová (28) spadá do kategorie bývalých dětských hvězd, na kterých se sláva negativně podepsala. Má za sebou roky docházení na terapie, v čemž pokračuje nadále, dokonce i pobyt v psychiatrické léčebně. O svém soukromí nezačala mluvit dobrovolně, dnes je ale ráda, že je otevřená a hodlá pomáhat lidem.

Prvním pořadem, ve kterém se Selena Gomezová už jako malá holčička objevila, byl dětský seriál Barney a jeho přátelé, jehož hlavní postavou je fialový plyšový dinosaurus. Tou dobou si pouze užívala hraní a zpěv a ještě netušila, co si pro ni budoucnost chystá.

Jakmile začala randit, její milostný život byl diskutován lidmi, kteří ji ani neznali, začaly vznikat spekulace. V tu dobu se mladá zpěvačka a herečka rozhodla poprvé mluvit. "Nechtěla jsem dát prostor lžím a neopodstatněným domněnkám," řekla Gomezová pro magazín Interview.

V minulosti pro ni nebylo jednoduché o svém soukromí hovořit, dnes je ale ráda, protože může mluvit i o psychických problémech a dodat tak odvahu jiným, aby je řešili. "Říkám si, že jsem mladá a ještě se budu měnit a vyvíjet, nikdo nemá právo mi říkat, jak žít," myslí si Gomezová.

Selena si uvědomuje, že hodně lidem, obzvláště teenagerům, pomohla už jen tím, že o svých psychických potížích mluvila. "Nevím, jestli takové pomáhání bylo někdy mým cílem, ale miluji lidi a mám skutečný zájem jim ulevovat od toho, co je trápí," vysvětlila empatická rodačka z Texasu.

Gomezová se chce v pomoci lidem v mnoha směrech víc angažovat. "Prošla jsem si hospitalizací na psychiatrii, transplantací ledviny. Spolupracuji se spoustou organizací a budu pokračovat. I kdyby se kvůli mně cítil lépe jen jeden jediný člověk, stojí to za to," doplnila herečka, zpěvačka a především velká bojovnice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.