Chovateli na Strakonicku utekla metrová krajta, pryč je už dva týdny. Promluvila mluvčí MP a herpetoložka

Krajta, ilustrační snímek
Krajta, ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2021

Z nedostatečně zabezpečeného terária utekla chovateli ze Strakonic krajta královská. K nenalezení je už celé dva týdny, policie se ale o jejím útěku dozvěděla až v tento týden v úterý. Kdo zhruba metrového hada spatří, má informaci předat na tísňovou linku Městské policie Strakonice nebo Policie ČR. "Když krajta někomu uteče, tak často zůstává spíš doma. Pokud se dostala mimo byt, bude vyhledávat tmavá a teplá místa," řekla pro ŽivotvČesku.cz herpetoložka Barbora Olič.

Ke zmizení hada došlo v bytové jednotce domu v Dražejově ve Strakonicích a policii ho oznámila žena, která zjistila, že jednomu z nájemníků domu utekl had. Zhruba metrovou krajtu královskou postrádá majitel už dva týdny a může být kdekoliv.

"Na oznámení vyjela policejní hlídka, která na místě provedla šetření. Hada majitel postrádá 14 dnů, kdy zaznamenal prázdné terárium s nedostatečně zabezpečeným víkem," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jaromíra Nováková s tím, že případ aktuálně řeší strakoničtí strážníci.

"Plaza se stále nepodařilo nalézt. Doporučujeme, aby lidé byli obezřetní a v případě, že by zvíře spatřili, aby se obrátili na linku 156, protože strážníci jsou k odchytu vyškolení," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Městské policie Strakonice Jaroslava Krejčová.

Odbornice popsala, kde by se had mohl nacházet. "Když krajta někomu uteče, tak často zůstává spíš doma, například pod gaučem nebo za kuchyňskou linkou. Pokud se dostala mimo byt, bude vyhledávat tmavá a teplá místa, skrýše, kde na ni nebude pršet ani foukat vítr," řekla pro ŽivotvČesku.cz herpetoložka Barbora Olič.

"Ve venkovních prostorách by se mohla zdržovat hlavně v místech, kde bude ticho, tedy kde nebudou dupat lidé či jezdit auta. Vzhledem k počasí by byla pravděpodobně méně agresivní, více defenzivní a hýbala by se pomaleji. Během slunečných dnů by ale mohla vylézt, aby se zahřála," dodala Barbora Olič pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.