Chtějí ho za ministra zdravotnictví, ale i jako prezidenta. Daniel Stach má jasnou odpověď

Moderátor Daniel Stach
Moderátor Daniel Stach
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

Vyzařuje z něj klid, skromnost, oplývá inteligencí a je vybaven excelentní rétorikou. Moderátor Daniel Stach (32) je mužem, na kterého se na televizní obrazovce dobře dívá a člověk jeho slovům absolutně věří. Možná proto si ho řada lidí, mezi nimi i slavné osobnosti, umí představit na pozici třeba ministra zdravotnictví, ale i jako budoucího prezidenta. Nadaný moderátor má pro všechny ale smutný vzkaz: Do politiky se nechystám, řekl pro ŽivotvČesku.cz.

"Já asi chci, aby byl za 10 let byl prezident tenhle »klučina« Daniel Stach," napsal na svůj Facebook moderátor Petr Vojnar.

Já asi chci aby byl za 10 let byl prezident tenhle “klučina” Daniel Stach.👍🏻🥳

Zveřejnil(a) Petr Vojnar dne Sobota 17. října 2020

Navrhuji nového ministra zdravotnictví Daniela Stacha! Chytrý, vzdělaný, apolitický, srozumitelný, empatický, vystupující a autentický ve sdělování informací, i těch nepříjemných. A navíc byl by nejvíc sexy ministr! Co víc si teď přát,“ má jasno Jitka Schneiderová.

Zcela hypoteticky, pokud by Daniel Stach měl ambice stát se vládním činitelem, rozhodně by do zakalených politických vod vnesl elixír čistoty. Přesně to, co České republice schází nejvíce.

I když se hojně objevují názory, že moderátor veřejnoprávní televize by byl ideální volbou, Daniel má zcela jiný kariérní směr. Proto na dálku všem vzkazuje: "Děkuji za důvěru, ale do politiky se nechystám," řekl pro ŽivotvČesku.cz. Škoda.

Radostí pro všechny fanoušky snad je skutečnost, že Daniel je připraven dál obohacovat národ o přesná fakta a skvělé rozhovory s mimořádně zajímavými hosty.

Daniel Stach, který má v médiích bohaté zkušenosti, se v září 2016 stal hlavním moderátorem redakce vědy České televize a rovněž od září 2016 moderuje pořad Věda 24 na ČT24. V posledních pěti letech zpovídal 28 laureátů Nobelovy ceny a mnoho dalších významných světových vědců. Za svou práci sympatický moderátor získal řadu ocenění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.