Chtěla lest, spadla klec: Pokud dá soud za pravdu klíčovému svědkovi, Taťána Kuchařová bude muset chodit kanálem

Ondřej Gregor Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Ondřej Gregor Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2024

Komentář: Kauza, ve které hrají hlavní roli exmanželé Taťána Kuchařová a Ondřej Gregor Brzobohatý, po roce opět ožila. Důvodem bylo soudní jednání v projednávání úniku citlivých informací z církevní žaloby do médií. Obvodní soud, který spor projednával, totiž předvolal důležitého svědka. PR manažer a tehdejší redaktor společenského deníku Luboš Procházka se rozhodl jít s pravdou ven poté, co ho modelka chtěla označit za viníka celé kauzy. Ze svědectví Procházky včera u soudu vyšlo najevo, že Taťána celému národu lhala, když před rokem skoro až přísahala, že s únikem intimností ze žaloby nemá nic společného. Redakce ŽivotvČesku.cz vyhledala modelčina prohlášení z loňského května. Pokud dá soud za pravdu svědkovi, Kuchařová bude muset s nadsázkou řečeno chodit kanálem.

Přestože je hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý už osm měsíců ženatý s moderátorkou Danielou Písařovicovou, stále řeší vážná témata, která ho spojují s bývalou manželkou Taťánou Kuchařovou. V květnu loňského roku vyšel v jednom z nejčtenějších tuzemských deníků velký rozhovor, kde muzikant reagoval na velmi intimní tvrzení, která mu redaktor »předhazoval«.

Brzobohatý hned poté na sociální síti Instagram napsal, že Kuchařová výše zmíněnému periodiku poskytla kompletní znění církevní žaloby, jejíž obsah měl původně zůstat za zavřenými dveřmi. "Taťána se ji rozhodla podstrčit právě bulvárním médiím včetně rádoby kompromitujících fotografií, aby tak pošpinila mé jméno," oznámil hudebník, který chtěl vysvětlit, proč vůbec kývl na rozhovor, ve kterém se rozebíraly jeho »libůstky«.

Někdejší královna krásy ale od začátku popírala, že by měla s propálenou církevní žalobou cokoliv společného. "Ještě nikdy jsem nikoho veřejně nepoškodila a Ondřej není výjimkou. S tímto bulvárním zveřejněním nemám nic společného. Naopak jsem mediálně během rozvodu ani po něm nikdy nic nezveřejnila a tím ho celou dobu chránila. Kdybych mu chtěla ublížit, už jsem to mohla dávno udělat. Kdo veřejně rozebírá znění žaloby a intimní podrobnosti, je Ondřej. Žádám šéfredaktora společenského deníku o vysvětlení, jak se dostal k tak citlivému dokumentu," stálo v jednom z jejích prohlášení na sociální síti.

To, co bylo Brzobohatému jasné od první chvíle, ve středu potvrdil klíčový svědek Luboš Procházka, který s Taťánou spolupracoval. Procházka pro ŽivotvČesku.cz shrnul svou výpověď.

"Vystoupil jsem dnes u soudu jako svědek v celém procesu, neb jsem byl tím, kdo měl informace o tom, že je podaná církevní žaloba. A měl jsem ji v tu dobu k dispozici. Přinesl jsem ji do redakce společenského periodika, v němž jsem byl v tu dobu zaměstnán jako redaktor. Měl jsem přislíbeno, že ve chvíli, kdy budeme Ondřeje Brzobohatého s informacemi konfrontovat, mimo jiné i s těmi, že má navštěvovat v zahraničí gay kluby a zažívá krizi s tehdejší partnerkou Danielou, jež se od něho měla údajně odstěhovat, tak Taťána poskytne vyjádření," řekl pro ŽivotvČesku.cz Luboš Procházka.

"Dohoda zněla, že ona nebude tou první, která na své jméno tyto informace zveřejní. Tuto dohodu porušila. Netuším, co všechno řekla svým právním zástupcům. Od počátku, kdy vyšel rozhovor s Ondřejem, jsem se snažil Taťánu mediálně bránit. A v momentě, kdy jsem se dozvěděl, že celou soudní událost chce »hodit« na mě a vyzývá protistranu, abych já byl žalován, jsem se rozhodl svědčit, abych pravdivě popsal do detailů vše o celém příběhu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený novinář a moderátor Luboš Procházka, který nečekal, že pozná v kauze i skutečný charakter někdejší královny krásy.

Jeho výpověď u soudu šokovala samotného Ondřeje Brzobohatého, který sice od začátku tušil, odkud vítr fouká, i tak ale nad tím, co slyšel, nevěřícně kroutil hlavou. "Devadesát procent věcí, co tam zaznělo, jsem netušil," řekl po skončení soudního jednání přítomným médiím.

V šoku tak zůstal nejen Brzobohatý, ale pokud soud dá za pravdu svědkovi a Kuchařová se bude muset omluvit a zaplatit finanční odškodné, zůstane šokovaná a zklamaná především fanouškovská základna někdejší Miss World, která doteď za modelkou stála a podporovala ji. Rozhodnutí soudu by mělo padnout v srpnu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.