Chybí mi polibky i obyčejný stisk ruky. Linda Finková popsala, jak čelí depresím v těžké době

Herečka a zpěvačka Linda Finková
Herečka a zpěvačka Linda Finková
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 3. 2021

Herečka a zpěvačka Linda Finková (52) je neodmyslitelnou součástí show plné kostýmů, v níž se osobnosti českého showbyznysu vtělují do podob slavných hvězd české i zahraniční scény a ve které figuruje jako hlasová koučka. Práci na tomto pořadu si užívá, jako soutěžící by se jí ale zúčastnit nechtěla. "Všichni by poznali, že nic neumím," řekla pro ŽivotvČesku.cz Linda Finková a prozradila, na co se těší, až koronavirová epidemie skončí a opatření se rozvolní.

Linda Finková je v populární hudební show hlasovou koučkou už několik sezon. Je ráda, že má perfektní práci, ale nenudila se ani před začátkem nové řady. "V pandemii učím online a naštěstí mám barák a zahradu a jsem člověk, který se nikdy nenudil. Mám tady binec, protože tolik pracuji a mám tolik zájmů, že nemůžu v životě nic stihnout. Vařím, uklízím, háčkuji, pletu, barvím květináče, sázím kytičky, dělám všechno možné a nebudu mít uklizeno do smrti," řekla herečka a zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Práci na oblíbeném pořadu plném proměn má Linda Finková ráda. "Vždy se těším, až uvidím lidi z produkce, je to nejlepší parta, jakou jsem kdy zažila. Všechno funguje, oni se vám snaží vyjít vstříc, já automaticky jim také a jsme všichni kamarádi. Každý pracuje jako vzteklý a nikdo se nesnaží něco obejít, opravdu všechno funguje do posledního detailu," popsala atmosféru pro ŽivotvČesku.cz oblíbená koučka, která soutěžící učí texty.

"Občas někdo řekne, že tuhle písničku nechce, že to nemůže v životě zazpívat, že tam je hrozně moc textu, ale to je běžný krizový moment, který má každý. Když vidíte dvě stránky rapu nebo korejštinu, tak já bych se sama »picla«. Já bych se to v životě nenaučila a kdybych do té soutěže měla jít, tak by všichni poznali, že nic neumím. Samozřejmě si dělám trochu legraci, ale fakt by to pro mě bylo těžké, vzhledem k tomu, že dělám ještě milion dalších věcí k tomu," řekla otevřeně Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Styky s přáteli a rodinou jsou během pandemie kvůli restrikcím omezené, lidé tráví většinu času doma. Lindu Finkovou to ale netrápí, protože i přes okolnosti má práce habaděj. "Trošku mě to vytáhlo mezi lidi, ale já nemám deprese, nemám ponorky. Mně stačí, že si zajdu do krámu, nebo že občas vidím nějaké kamarádky, nebo přibrzdím a pokecám s někým. Nejsem ohrožený druh, co se týče psychiky, vydržela bych takhle dost dlouho a nestěžuji si," uvedla pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýnka.

Stejně jako téměř každý běžný člověk, i slavná zpěvačka se těší, až budou opatření rozvolněna a bude si moct dopřát aktivity, které jsou dnes tabu. "Těším se tak nějak na všechno. Samozřejmě nejvíc na kávičky a »žrádýlka« v restauracích. Já nejsem typ, co by chodil furt do restaurací, doma vařím, takže mě to tolik netrápí. Ale vidím, jak to všude vypadá, jak jsou všichni nešťastní, takže budu chodit do restaurací víc. Doufám, že tím pádem budou majitelé restaurací chodit na naše koncerty, že se všichni vzájemně podpoříme. Lidi jsou natěšení, že budou chodit do divadel, na to se těším i já. Strašně moc se těším na dovolenou, protože mi chybí moře. Vyjet někam, kde se o mě někdo bude starat a já nebudu muset dělat nic, to je bomba," popsala Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz své plány.

Ačkoliv se Linda Finková během pandemie nenudí a psychicky se nehroutí, stejně jako mnozí další postrádá blízký kontakt s lidmi, které má ráda."Nejvíce mi chybí obyčejné podávání rukou a líbání, objímání, potkávat kamarády a kamarádky, se kterými se obejmu a dám jim pusu. Samozřejmě styk s rodiči mi také chybí. Kontakt jsem omezila, ale maminka teď bude očkovaná a já pak taky, protože jsem učitelka," doplnila hlasová koučka show plné kostýmů pro ŽivotvČesku.cz.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu