Chytrá karanténa bude ještě lepší. Musíme se připravit na druhou vlnu, oznámil Adam Vojtěch

Andrej Babiš a Adam Vojtěch
Andrej Babiš a Adam Vojtěch
Foto: reprofoto ČT24
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Druhá část projektu chytré karantény je v přípravě, oznámil na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš, přítomen byl i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Chytrou karanténu testovali od začátku dubna a plošně se rozjela 1. května. Ve druhé fázi se spojí i s aplikacemi eRouška a Mapy.cz.

Do druhé části chytré karantény se zapoji i aplikace eRouška, přes Mapy.cz se bude zajišťovat sdílení polohy. Vznikne také velké call centrum.

Strategie plošných opatření se postupně ukončí a přejde se na lokální zásahy, uvedl ministr Vojtěch. Nejdůležitější je podle šéfa resortu zdravotnictví rychlost a odpovědnost každého z nás.

„Nyní měníme strategii oproti předchozím týdnům, kdy šlo o ostrá, plošná opatření. Tu první vlnu jsme zvládli a teď je potřeba se připravit na druhou, mít chytré nástroje, jako je právě chytrá karanténa tak, aby ta strategie byla chytřejší a účinnější," uvedl Vojtěch

Komplexní projekt

Babiš označil chytrou karanténu za komplexní projekt. Účastní se ho kromě krajských hygienických stanic také armáda či zdravotní ústavy. Na začátku se potýkal s problémy, které se ale vyřešily.

"Dnes můžeme říct, že původní projekt jsme zvládli. Za normálních okolností by se takový náročný projekt připravoval možná léta," konstatoval Babiš.

Epidemie covidu-19 se v ČR podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (35) stala epidemií...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu