Chytrá karanténa bude ještě lepší. Musíme se připravit na druhou vlnu, oznámil Adam Vojtěch

Andrej Babiš a Adam Vojtěch
Andrej Babiš a Adam Vojtěch
Foto: reprofoto ČT24
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Druhá část projektu chytré karantény je v přípravě, oznámil na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš, přítomen byl i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Chytrou karanténu testovali od začátku dubna a plošně se rozjela 1. května. Ve druhé fázi se spojí i s aplikacemi eRouška a Mapy.cz.

Do druhé části chytré karantény se zapoji i aplikace eRouška, přes Mapy.cz se bude zajišťovat sdílení polohy. Vznikne také velké call centrum.

Strategie plošných opatření se postupně ukončí a přejde se na lokální zásahy, uvedl ministr Vojtěch. Nejdůležitější je podle šéfa resortu zdravotnictví rychlost a odpovědnost každého z nás.

„Nyní měníme strategii oproti předchozím týdnům, kdy šlo o ostrá, plošná opatření. Tu první vlnu jsme zvládli a teď je potřeba se připravit na druhou, mít chytré nástroje, jako je právě chytrá karanténa tak, aby ta strategie byla chytřejší a účinnější," uvedl Vojtěch

Komplexní projekt

Babiš označil chytrou karanténu za komplexní projekt. Účastní se ho kromě krajských hygienických stanic také armáda či zdravotní ústavy. Na začátku se potýkal s problémy, které se ale vyřešily.

"Dnes můžeme říct, že původní projekt jsme zvládli. Za normálních okolností by se takový náročný projekt připravoval možná léta," konstatoval Babiš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.