Čína se vysmívá USA kvůli COVID-19 v animovaném filmu Byl jednou jeden virus

Animovaný film, za kterým stojí Čína
Animovaný film, za kterým stojí Čína
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2020

Mezi Čínou a USA eskaluje napětí kvůli koronaviru. Aktuálně Čína zveřejnila krátký animovaný film s názvem Unce Upon a Virus (Byl jednou jeden virus), v němž se vysmívá americké reakci na pandemii koronaviru.

Čínu a USA ve videu reprezentují postavičky podobné figurkám ze stavebnice lego.

Washington a Peking vedou v současné době ostrý spor. Jde zejména o původ nemoci COVID-19, která se koncem loňského roku objevila v čínském městě Wu-chan. Následně se rozšířila do celého světa.

Spojené státy opakovaně Čínu obvinily, že se zpočátku snažila rozsah epidemie tajit. Americký prezident navíc vyjádřil přesvědčení, že koronavirus pochází z virologické laboratoře sídlící ve Wu-chanu. Na začátku ale stojí skutečnost, že prezident USA Donald Trump vznesl pochybnosti o síle nákazy. Dokonce odmítl nosit roušku. Po několika měsících přiznal, že jde o hrozbu.

Animovaný film publikovala na internetu čínská oficiální tisková agentura Nová Čína. Ve snímku se po rozhrnutí červené opony objeví dvě postavičky - jedna připomíná vojáka slavné terakotové armády, který má přes ústa nasazenou roušku, druhá sochu Svobody.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.