Čína udělala razantní krok. Všichni pacienti COVID-19 byli propuštěni z wuchanských nemocnic

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: pixabay.com / archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2020

Čína propouští z nemocnic pacienty, o nichž uvádí, že se po nákaze koronavirem zotavili. Ve Wu-chanu, kde nákaza vypukla, má ale až deset procent z nich opětovně pozitivní testy, odhalují studie.

Mluvčí Národního zdravotního výboru Čínské lidové republiky v neděli oznámil, že všichni hospitalizovaní pacienti byli propuštěni z nemocnic ve Wu-chanu.

První případ nákazy byl ve městě zaznamenán v polovině prosince loňského roku, celkem pak zaznamenali 46 452 nakažených. Město, které bylo po vypuknutí epidemie uzavřeno celkem 76 dní, se nyní pomalu probouzí k životu.

Cenzura počtu obětí

Spekuluje se o tom, zda Čína celková čísla nákazy necenzuruje. V minulosti se objevily názory, že se mělo nakazit až dvojnásobně lidí. Spekulovala se i o tom, že Čína tají desítky tisíc obětí koronaviru.

I čínský premiér Li Kche-čchiang v březnu varoval tamní úřady, aby netajily informace proto, aby „udržely nové případy na nule“. Odkazoval přitom na analýzy, podle nichž je nepravděpodobné, že by COVID-19 zmizel tak jako jeho předchůdce SARS v roce 2003.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.