Cindy Crawfordová má nástupkyni. Její dcera prorazila v modelingu a podobou s matkou bere dech

Profimedia
Bývalá topmodelka Cindy Crawfordová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 6. 2021

V modelingu je její jméno legendou. Topmodelka a herečka Cindy Crawfordová (55) patří k ikonám světových mol, která byla také tváří titulek předních módních magazínů. Přesto, že je stále nádherná, největší roky slávy má už za sebou. Ale její nástupkyní se stala dcera Kaia Gerberová (19), která po matce zdědila nejen krásu, ale navíc vypadá jako její věrná kopie.

Kaia Gerberová se vydala ve šlépějích slavné matky, která patřila mezi ikonické topmodelky a právem se řadila k nejkrásnějším ženám světa. Ale i přes její jméno, které Kaiu provázelo na každém kroku, se rozhodla s nelehkým úkolem vypořádat a prosadit se v módním byznysu jako její matka.

Začínala už ve 13 letech a díky nepřehlédnutelnému půvabu, »gazelím« nohám a postavě, kterou mohly Kaie závidět i profesionální modelky, se jí podařilo vzít svět modelingu útokem. Zapsala se jako vyhledávaná modelka pro kampaně znělých značek a na módní přehlídky si ji vybírali ti nejuznávanější návrháři v branži. Objevila se například jako tvář značky Chanel či dceřiné společnosti Prada.

Přesto, že její matka je na úspěchy dcery pyšná, na jednu věc přeci jen trochu žárlí. "Jako žena víte, že se objeví vrásky a šediny, ale nikdo vlastně nemluví o samotném stárnutí vlasů. Když se dívám na vlasy své 19leté dcery, říkám si: Ty máš vlasy, co jsem mívala, dej mi je zpět," vyjádřila se Cindy Crawfordová k tomu, co obdivuje na dceři a zároveň jí »závidí«, jak uvedl web Bestlifeonline.com.

Kdo by čekal, že Kaiu její matka tlačila do modelingového odvětví, protože sama patřila mezi nejkrásnější topmodelky, spletl by se. Rozhodnutí vrhnout se na profesi modelky vzniklo v hlavě její nyní již 19 leté dcery, která převzala iniciativu a postupně se posouvala dál. Měla však matčinu podporu a také od ní dostala neocenitelné rady, které mohla použít v praxi. Ovšem nikoli na samotném začátku.

"Modeling přinesl mámě a mně něco nového, co nás spojilo. Vážně jsem nevěděla, na co se mám zeptat, dokud jsem se sama neponořila do světa, o kterém toho ví tolik," sdělila Kaia Gerberová v rozhovoru pro magazín Vogue.

"Vaše plnoletá dcera nemusí nutně poslouchat to, co jí chcete říct, nás to ale sblížilo. Pro mě jako pro matku bylo neuvěřitelné sledovat Kaiu, jak se pohybuje ve svém živlu a cítí se ve světě modelingu dobře," dodala Cindy Crawfordová k tomu, jak pohlíží na kariéru dcery, která vypadá jako její mladá kopie a mnohým lidem jejich podoba někdy až bere dech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu