Clark Kent ze Smallvillu po 20 letech. Tom Welling zešedivěl, nabral pořádné svaly a je miláčkem žen

Tom Welling si zahrál Clarka Kenta v seriálu Smallvile
Tom Welling si zahrál Clarka Kenta v seriálu Smallvile
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2021

Roli Clarka Kenta alias Supermana ztvárnilo na filmovém plátně hned několik hollywoodských tváří, ale v populárním seriálu Smallville z roku 2001 byl do hlavní role obsazen americký herec a model Tom Welling (43). Ztvárnění postavy komiksového hrdiny mu přineslo obrovské množství fanoušků a úspěch seriálu prokázalo také dlouhých deset řad a celkem 218 dílů.

Superman, který zachraňuje svět, ale jeho Achillovou patou je Kryptonit, patřil vždy k oblíbeným postavám. Do hlavní role Clarka Kenta v televizním hitu Smallville, který spatřil světlo světa v roce 2001 a jedná se o nejdelší seriál o komiksovém hrdinovi, producenti obsadili tehdy 23letého fešáka Toma Wellinga.

Podle nich splňoval mnohá kritéria – pohlednou tvář, která upoutá diváky, výšku 190 centimetrů a herecký talent. Zajímavostí přitom je, že nikdy nepatřil mezi přílišné milovníky akčního hrdiny.

Fanoušci si Wellinga natolik oblíbili, že chtěli, aby byl obsazen i do filmové verze režiséra Bryana Singera (55) z roku 2006 s názvem Superman se vrací, ale jejich přání nakonec nebyla vyslyšena. Roli získal neméně pohledný Brandon Routh (41).

Tom Welling byl za roli Clarka Kenta několikrát nominován v rámci Teen Choice Award, v roce 2006 mimo jiné i za televizní chemii s hereckou kolegyní Kristin Kreukovou (38). Herec, který začínal v reklamách a videoklipech, má tři sourozence – dvě sestry a jednoho bratra. Předloni vstoupil podruhé do manželství s herečkou Jessicou Rose Leeovou Wellingovou (33), s první manželkou Jamie Whiteovou (45) byl dlouhých dvanáct let.

Představitel Supermana ze seriálu Smallville je aktivní sportovec – plave, běhá a také hraje basketball. Díky tomu si udržuje pořádně vypracovanou postavu a skvělou fyzickou kondici. Letos tomu bude 20 let, co se Smallville poprvé objevil v televizním vysílání a Tom Welling za tu dobu nepřestal být mužem, který má velkou dávku sexappealu. Roky navíc a manželství s krásnou Jessicou Rose mu rozhodně svědčí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.